Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöreler Renk Festivali’nin İç Anadolu gecesinde “Muratpaşamız’da temel misyonumuz, ‘Şüphesiz ki, Antalya dünyanın en güzel yeridir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü sürdürebilmektir” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Platformu işbirliğinde bu yıl 2’ncisinin düzenlendiği Yöreler Renkler Festivali’nin 6’ncı gününde sahnede İç Anadolu bölgesi vardı.

SEVGİ VE SAYGININ KENTİ

Gecede Ümit Uysal, sözlerine “Güzel İç Anadolu’muzun bütün renklerini, bütün esintilerini Antalya’da bir araya getirdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” diyerek başladı. Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nı dolduran İç Anadolu’nun farklı kentlerin gelerek artık birer Antalyalı olan komşularına ”Bir beden de buluştuk Muratpaşa’yı oluşturduk” diye seslenen Uysal, Antalya’nın çok eski dönemlerden bu yana sevginin, saygının ve hoşgörünün kenti olduğunu söyledi.

TEMEL MİSYONUMUZ

Bu değerlerin köklerinin antik döneme kadar uzandığının altını çizen Uysal, şunları söyledi:

“Bu nedenle Muratpaşamız’da temel misyonumuz, Antalya’mızda geçmişten gelen sevgi saygı birliktelik ortamını pekiştirmek ve ‘Şüphesiz ki, Antalya dünyanın en güzel yeridir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü sürdürebilmektir. Antalya’mızın güzelliğini insan eli ile yapılan yollar binalar ile bütünleştirebilmektir. Temiz bir yaşam kenti, güzel parklar oluşturabilmek. Komşulukla, sevgiyle saygıyla yoğurabilmek ve geliştirebilmektir. Hatta Türkiye’ye örnek olmak, hatta bütün dünyaya örnek olmaktır. Çocuklarımıza yaşanası bir şehir oluşturmak, onların daha da geliştireceği bir yer bırakmak.”

NEŞET ERTAŞ’I UNUTMADI

Konuşmasında 25 Eylül’de ölümünün 4’üncü yılında anılan Neşet Ertaş’a da değinen Uysal, “Bozkırın tezenesi, İç Anadolu’nun bağrından fışkırmış o derin insan” diyerek anlattığı Ertaş’tan “Aşkın beni deli eyledi” şiirini okudu.
ic-anadolu-gecesi-6

Gecede Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İhsan Sarıaslan, Türkiye’nin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu ortamda Türkiye’nin farklı renklerini biraraya getirdiği için Başkan Uysal’a teşekkürlerini dile getirdi.

İnceleyin:  Ankara Büyükşehir'den bir hayvan dostu proje daha

 

Facebook Yorumları