Özelkalem TÜMİŞAD yöneticileri, Türk işadamlarına sağlanacak yatırım teşvikleri ve yatırım alanları ile ilgili heyetler arası görüşmelerde bulundu.

Macaristan’ın en genç nüfusa sahip şehirlerinden Úrhida şehri Belediyesi ve Türk-Macar İşadamları Derneği ( TÜMİŞAD ) yöneticileri, Türk iş adamlarına sağlanacak yatırım teşvikleri ve yatırım alanları ile ilgili heyetler arası görüşmelerde bulundu.

Úrhida Belediye Başkanı Bognár József, Türk heyetini Belediye hizmet binası önünde karşıladı.

Yatırımcıları bekliyoruz

Úrhida Belediyesi salonunda gerçekleşen görüşmede Bognár József, Türk İş adamlarını misafir etmekten duyduğu sevinci ve toplantının önemini belirtti. Konuşmasında ” Türk Macar ortak yatırımlarına ya da iki arkadaş ülke vatandaşlarının birlikte dış yatırımlar yapmasını, bilgi ve tecrübenin paylaşımını çok önemsiyoruz. Globalleşmiş dünya düzeninde rekabet ortamı çok acımasız.  Aynı yönde hareket etmek her geçen gün daha da önemli hale geliyor. Şehrimizdeki yerli yatırımcılara her türlü olanağı sağlıyoruz, Türk yatırımcılar içinde aynı desteği hatta daha fazlasını sağlamak istiyoruz. Özellikle tarım, hayvancılık gibi konularında yatırımcıları bekliyoruz. Türk ve Macar halkları birlikte daha güçlü olduğuna inanıyoruz” dedi.

Genç nüfus demek dünyamızın geleceği demektir

Macaristan Fahri Konsolosu ve Türk-Macar İş adamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı Osman Şahbaz ise öncelikle Úrhida Belediye Başkanı Jozsef Bognar’a ve Belediye Meclisi üyelerine ve Szabadbattyán Belediye Başkanı Polyák István Vilmos’a davetlerinden dolayı teşekkür etti. Şahbaz, temelleri 1009 yılına dayanan bu güzel şehri ziyaret etmenin ne kadar heyecan verici olduğundan bahsetti. Şahbaz, ”Macaristan’ın en genç nüfuslu şehirlerinden Úrhida, diğer Avrupa şehirlerine göre çok avantajlı. Genç nüfus, üretim demek, iş gücü ve araştırma-geliştirme demek. En önemlisi ise genç nüfus dünyamızın geleceği için umut demektir. Bizim asıl görevimiz bu iki dost ülkeyi sosyal, kültürel ve ekonomik olarak bütünleştirmektir.” diye konuştu.

Heyetler daha sonra şehrin Özgürlük Meydanı’nı ziyaret eederek, incelemelerde bulundu. Toplantıya katılan Türk heyeti, Úrhida Belediye Başkanı Jozsef Bognar’ın onurlarına verdiği öğlen yemeğinden sonra getirdikleri hediyeleri belediye başkanlarına sundu ve şehirden ayrıldı. https://www.ozelkalem.com.tr/

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP, İzmir adaylarını tanıttı