Özelkalem Turgay Erdem sanatseverlerle resim sergisinde buluştu.

Nilüfer Belediye Başkan Vekili ve CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem, Nilüfer’in, Bursa’nın en önemli sanat merkezi olmasının devam edeceğini söyledi.

Turgay Erdem, Nilüfer Belediyesi tarafından Konak Kültürevi’nde planlanan “Bir Hayalin Peşinde / Serpil İşseven’in Atölye Karma Sergisi” açılışında sanatsever vatandaşlarla buluştu.

Turgay Erdem, kent kültürünün gelişmesinde sanatın oldukça etkili olduğunu söyledi. Erdem, “Nilüfer, Bursa’nın en önemli sanat merkezi pozisyonunda. Yeni dönemde de Nilüfer, bu konumunu devam ettirecektir” diye konuştu. Erdem, Nilüfer Belediyesinin sanatın ve sanatçının dostu olduğunu da belirtti. Konuşmasına şöyle devam etti:

“Nilüfer Belediyesi, birbirinden özel sergilere ev sahipliği yapıyor. Bunlardan bir tanesi de açılışını yaptığımız ‘Bir Hayalin Peşinde’ sergisi. Bu sergide, 14 yetişkin ve 3 minik sanatçımızı eserleriyle bir araya getiren ve bu eserleri Bursalılarla buluşturan ressam Serpil İşseven’i tebrik ediyorum. Halkımızı “Bir Hayalin Peşinde” sergisini görmeye davet ediyorum.”

Serpil İşseven ise Nilüfer Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya verdiği desteğin önemine dikkati çekerek Turgay Erdem’e katılımı nedeniyle teşekkür etti.  Erdem, açılışta eserleriyle yer alan sanatçılara sertifikalarını da sundu.

“Bir Hayalin Peşinde” sergisi, 24 Ocak Perşembe gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İkincisi Düzenlenen 'Eflatun Nuri' Ödülleri Sahiplerini Buldu