Yunusemre Belediyesi Uncubozköy Hanımlar Lokali’nde açılan Yaratıcı Drama Kursu’nda eğitim gören öğrencilerin hazırladığı ‘Masal Gecesi’ büyük beğeni topladı. Performanslarıyla kendilerine hayran bırakan çocuklar, masalları bu kez kendileri anlattı.

Yunusemre Belediyesi tarafından birçok mahallede faaliyetlerine devam eden Hanım Lokalleri, bayanların sosyal hayatta aktif olmalarını sağlarken, çocuklar da kemasallari-bu-kez-cocuklar-anlatti-6 masallari-bu-kez-cocuklar-anlatti-3
ndileri için açılan kurslara katılarak becerilerini geliştiriyor. Yunusemre Belediyesi Uncubozköy Hanımlar Lokali’nde İlçe Halk Eğitim Merkezi ortaklığıyla açılan Yaratıcı Drama Kursu’nda eğitim gören öğrenciler, Cafe Boss Köy’de düzenlenen ‘Masal Gecesi’nde en güzel performanslarını sergiledi. Tekerlemelerin söylendiği, birbirinden ilginç masalların anlatıldığı gecede öğrenciler aldıkları eğitimin hakkını verdi.

 KURSLARIN DEVAMI GELECEK

Yaz tatili süresince öğrencilere yönelik birçok kurs açtıklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, kursların yoğun ilgi gördüğünü anlattı. Kursların devamının geleceğini ifade eden Uygur, “Belediyemiz ile Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla çocuklarımıza yönelik açtığımız kurslar büyük ilgi gördü. Çocuklara yönelik kurslarımızın yanı sıra anneleriyle birlikte lokallerimize gelen çocuklarımız da çeşitli etkinliklere katılarak el becerilerini geliştiriyor. Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatları doğrultusunda, çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerinde, el becerilerinin gelişmesinde etkili olabilmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  “Barışın Çocukları” Düşünce Atölyesi’nde buluşuyor