Ana SayfaGündemMelikgazi Belediyesi 2020'yi Ağaçlandırma Yılı İlan Etti

Melikgazi Belediyesi 2020’yi Ağaçlandırma Yılı İlan Etti

Ağaçlar Melikgazi için yolda. 2020’yi Melikgazi Belediyesi Ağaçlandırma yılı ilan etti.2020 yılını Melikgazi’de ağaçlandırma yılı ilan eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, farklı illerden ücretsiz alınan ağaçları toprakla buluşturmaya devam ediyor.

Fidanlığa gelen ağaçları inceleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyemizin fidanlığındayız. Kayseri dışından getirdiğimiz çınar ve farklı türdeki ağaçlarımızı fidanlığımızda toprakla buluşturarak bakımlarını yapıp dikime hazır hale getiriyoruz. Melikgazi’mizin çeşitli ilçelerine bu ağaçlarımızın dikimi yapacağız. 300’e yakın çınar ağacı, 200 adet dişbudak ve 20 adet sofara ağacı şuan fidanlığımıza Lüleburgaz’dan sökülüp getirildi. Manisa Orman Fidanlığı’ndan da ağaçlarımız gelmeye devam edecek. Bu ağaçlarımızın farklı illerden sökümü devam ediyor. Böylece binlerce çınarımızı Orman Bakanlığımızdan ücretsiz alıp, Melikgazi’mize dikmek için kullanacağız.  2020 yılını ağaçlandırma yılı ilan etmiştik. İnşallah Melikgazi’mizde ağaç dikim mücadelemiz devam ediyor. İnşallah ilçemiz yemyeşil bir ilçe konumuna yükselecek.” dedi.

Melikgazi 2020 Ağaç Yılı
Melikgazi 2020 Ağaç Yılı

Çevresel Belediyecilik ilkesiyle hareket ederek birçok bölgede ağaçlandırma hizmetlerine devam edeceklerini belirten Başkan Dr. Palancıoğlu, Melikgazi ilçesini daha yaşanılabilir bir hale getirmek, yeşil ve güzel bir kent oluşturmak için çalışmaların ara vermeden sürdüreceğini kaydetti.

KTO’DA KAZANCILAR ÇARŞISI’NIN YENİ DÜZENLENECEK PROJESİ TANITILDI

Kazancılar Çarşısı’nı cazibe merkezi haline getirmek için yenileme çalışmalar hazırlayan Melikgazi Belediyesi, Kazancılar Çarşısı ve çevresi ile bütünleşen yenileme projesi için çalışmaları başlattı. Kayseri Ticaret Odası üyeleri ile toplantı gerçekleştirildiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kazancılar ve çevre esnafı ile yapılan toplantıda çarşı esnafına bilgilendirme yaptı. Hazırlanan projeyi sunum eşliğinde anlatan Başkan Dr. Palancıoğlu, “Çarşımızın sarrafları ve esnafı ile bir araya gelerek çarşıda yapacağımız tadilat ve yenileme çalışmasını kendileriyle istişare ettik. Hazırladığımız projeleri esnaflarımıza anlatıp desteklerini aldık. İnşallah yapılan yeni çalışmalarla beraber Kayserimizin misafir odası görünümündeki Kazancılar Çarşısı şehrimize yakışır bir işlev kazanacak. Ben şehir merkezini Kayseri’nin misafir odası olarak tanımlıyorum. Bu dönemde göreceksiniz şehir merkezi misafir odası gibi tertipli, düzenli ve nezih yerler haline gelecek.Temizliğinden, bakımına süslemesine kadar belediye olarak çarşımızla ilgileneceğiz. İlk önce zemin kaplamasını yapacağız. Işıklandırma, ısıtma, soğutma ve havalandırmasını yapmayı planlıyoruz. Dükkânların cephe düzenlemesini yaparak tek düze hale getireceğiz. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla