Kayseri’nin Melikgazi ilçesi, kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalarla cazibe merkezi haline geldi.

Kayseri’nin Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak imarlı şehirleşmeye ve gelişmeye büyük önem verdiklerini belirtti. Büyıkkılıç, 20 yıldır uygulanan çalışmalar ile Melikgazi ilçesinin bir cazibe merkezi konumuna geldiğini ifade etti. Başkan Büyükkılıç, “Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında sadece 2018 yılında 20 bloktan oluşan 1012 dairenin ihalesi yapıldı. 2017 yılından devam eden ise toplamda 53 bloktan oluşan 5248 dairenin inşaatı ise devam etmektedir. Kentsel Dönüşüm Projelerimiz 2015 yılı itibariyle özellikle şehrimizin batı bölümünde başlatılmıştır. Şu anda 4 mahallede devam eden 30 bloktaki 1540 daire 2018 yılı sonunda tamamlanarak hak sahiplerine verilecektir. Melikgazi şehri gelişerek yenileniyor ve büyüyor. Bu Kayseri ve Anadolu için bir kazançtır. Hak sahiplerini modern, çağdaş, gerçekten yaşanabilir konutlarla buluşturmak amacıyla çalışmalarımız sürmektedir” dedi.

“Referans gösteriliyoruz”

Büyükkılıç, Melikgazi’nin uygulaması başarı ile tamamlamış kentsel dönüşüm çalışması referans gösterildiğini dile getirdi. Büyükkılıç, kentsel dönüşüm projesi kapsamında konutların sadece fiziki yapıyı yani kentsel dönüşümü gerçekleştirmediğini aynı zaman da bu bölgelerde sosyal ve kültürel değişime ve gelişime de katkı sağladığını sözlerine ekledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Avcılar Belediyesi, kentsel dönüşümde hak kayıplarını giderdi