Ana SayfaGündemMeram, 'Yenice Parkı' ile hareketlendi

Meram, ‘Yenice Parkı’ ile hareketlendi

Meramlıların uzun süredir beklediği Yenice Parkı hizmete açıldı. Parkın bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını söyleyen Belediye Başkanı Kavuş, “Meram’ı daha da yeşillendirmeye ve yeni yeşil alanlar kazandırmaya devam edeceğiz” dedi. 

KONYA – Meram Belediyesi tarafından yapılan Yenice Parkı ve Kafe Meram hizmete girdi. 10 bin 500 metrekarelik alana kurulan park içerisinde kafe, oyun grupları, kamelyalar, kay kay pisti, yürüyüş yolu, spor aletleri, süs havuzları, dağ bisikleti parkuru ve Konya’da ilk defa uygulanan pergüle salıncağı var. Yenice Parkı, son dönemde yapılan yatırımlar sonucunda Meram’ın en yoğun nüfus barındıran bölgelerinden biri haline gelen mahallelerin tam kesişme noktasına kuruldu. Bu bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayarak sosyal hayatına katkı sunacak.

meram park 2

Yeni parkı ilklere de ev sahipliği yapıyor

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Önceki dönem başkanımız Sayın Fatma Toru zamanında başlayan parkımızı tamamladık. Fiili olarak açılışını gerçekleştirdik. Resmi açılışı hava koşulları sebebiyle bahar aylarında yapacağız. Kafe ve restoranıyla, süs kamelyaları ve süs havuzlarıyla, kapalı ve açık oyun gruplarıyla, yürüyüş yolu ve fitness aletleriyle, ilk kez bu parkımızda göreceğiniz bank şeklinde salıncakların olduğu parkımız hemşehrilerimizin hizmetinde” dedi.

“Yenice Parkı çevresine değer kattı”

Başkan Kavuş, Yenice Park ve Kafe Meram’ın hem çevresine değer kattığını hem de bölgenin önemli bir eksikliğini tamamladığını anlattı. Kavuş, “Parkımız, eski Yenice Mahallesi yeni adıyla Yenişehir Mahallesi’nde tam köşe bir noktada bulunuyor. Yeşili ve donatılarıyla ne kadar ilgi çekici bir sosyal alan olduğunu kış gününde yaşadığı yoğunlukla gördük. Meram’da bu tür parklara ve sosyal alanlara hala büyük gereksinim duyulduğunun da önemli göstergelerinden biri. Bu nedenle Meram’ı daha da yeşillendirmeye, ilçemize yeni yeşil alanlar kazandırmaya, var olan yeşil alanları daha değerli bir hale getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

meram park 3

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler