mersin

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kurulduğunda doğrudan 15 bin kişiye istihdam sağlaması öngörülen Tarsus OSB’de yatırım atağına kalktı. Bölgeden 95 dönümlük yer alan Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda yatırımlara da öncülük etti.

MERSİN – Tarsus ilçesinin Çamtepe, Kurbanlı ve Sağlıklı mahalleleri sınırları içerisinde 530 hektar alan üzerine kurulacak olan Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB), Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. de yatırım yapacak. Bünyesinde kurulacak fabrikalarla Mersin’in işsizlik sorununun önemli ölçüde azalmasına katkı sağlayacak olan Tarsus OSB’de, Büyükşehir Belediyesi 95 dönümlük yer alarak, yatırıma öncülük etti. İstihdama katkı sağlayacak yatırım için Tarsus OSB’de yapılan imza töreninde arsa ön tahsis sözleşmesinin ayrıntıları görüşülerek, imzalar atıldı.

Tarsus OSB Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen imza törenine, Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ruhi Koçak, OSB Bölge Müdürü Caner Özcan, Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş Genel Müdürü Ali Uyan ve Belediye Başkanı Vahap Seçer’in hukuk danışmanı avukat Semih Gökayaz katıldı.

Yatırım doğrudan 15 bin istihdam sağlayacak

Arsa ön tahsis sözleşmesinin ayrıntılarının görüşüldüğü ve imzaların atıldığı toplantıda değerlendirmelerde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. Genel Müdürü Uyan, “Büyükşehir Başkanımız Sayın Vahap Seçer, Mersin’de istihdamı artırmanın bölgemize gelecek büyük yatırımcılarla olacağını her defasında yinelemektedir. Bu yatırım, Tarsus OSB’de yatırımcıları çekmek için büyük bir fırsat. İşsizlik giderek artarak içinden çıkılmaz bir hal almaya başlamışken, Tarsus OSB gibi istihdam sağlayacak projelerde yer almak bizim için çok önemli. Tarsus OSB kurulduğunda doğrudan 15 bin kişiye istihdam sağlanması planlanıyor” dedi.

“Avantajlı fiyatlar için yatırımcılarımızı bekliyoruz”

Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Koçak, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Tarsus OSB’den 95 dönüm yer alarak, OSB’ye ciddi destek verdiğini belirtti. Koçak, “Tarsus OSB, arazi fiyatları ve stratejik konumuyla yatırımcılara avantaj sağlıyor. Yıl sonuna kadar geçerli olan avantajlı fiyatlar için yatırımcılarımızı bekliyoruz. Tarsus OSB yönetimi olarak yatırımcıya yer sağlama konusunda her türlü yardıma hazırız” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Türk Yıldızları Akrotim Ekibi, Mersin’de nefes kesti