Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye başkanlıkları için aday göstermeyeceklerini açıkladı. Bahçeli, bu üç ilde AK Parti adaylarını destekleyeceklerini vurguladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde Serik ilçesi Belek Turizm Bölgesindeki kampta, 81 il başkanı ve 130 belediye başkanıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Bahçeli, daha önce sadece İstanbul’da aday göstermeyeceklerini söylediklerini anımsattı. Bahçeli, “Açıkça ilan ediyorum; Milliyetçi Hareket Partisi, İstanbul’un yanı sıra, Ankara ve İzmir’de de Büyükşehir Belediye Başkan adayı göstermeyecek. Cumhur İttifakı’nın mana ve muhtevasında gerekli çalışmalarını heyecanla ifa edecektir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayları kim olursa olsun bu üç büyükşehirde desteğimiz tam olacaktır. Bu irademizde pazarlık yoktur, gizli anlaşma yoktur, al- ver süreci olmamıştır. Diğer her yerde adaylarımız vardır, adaylığı belli olan dava arkadaşlarımız da çalışmalarına devam edeceklerdir” dedi.

“İttifakın ruhuna uygun hareket etmeye devam edeceğiz”

Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun ve uyumlu hareket etmeye devam edeceklerini belirten Devlet Bahçeli, “Bir başka önemli kararımız da şudur, zillet ittifakının paydaşı olan CHP-HDP-İP ve diğer yedekleri her nerede ortak aday çıkarırlarsa çıkarsınlar biz hazırız. Onlarla her seviyede mücadeleye kararlıyız. Zilletin ortak adayları nerede karşımıza çıkıyorsa işte orada Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun ve uyumlu hareket etmeye sonuna kadar varız. Ona buna bakmayacağız, kulak asmayacağız. Türkiye’yi yem ettirmeyeceğiz, tutsak düşürmeyeceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hedef alan kim varsa karşılarında bizi bulacaktır. Mesele Cumhur İttifakı, mesele Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, mesele bunlarla uyumlu mahalli idareler yönetimlerinin terkip ve tecellisidir. Kim ne söylerse söylesin, ne yaparsa yapsın fasa fisodur. Bir kulağımızdan girecek diğerinden çıkıp gidecektir” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eskişehir'de avantaj taksi dönemi başladı