Mersin Büyükşehir Belediyesi hayata geçirilen 1923 hizmetin toplu açılışını ve temelini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gerçekleştirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Meydanı’nda ki törene katılmadan önce Mersin Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Bahçeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından yaklaşık 4 yıldır hayata geçirilen hizmetlerin sunumunu izledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

Tören, Devlet Bahçeli’nin yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri, belediye başkanları, muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

“Mersin, çalışkanlığın örnekler teşkil ettiği belediyelerden biri”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP olarak belediyecilik anlayışında ötekileştirmeye yer olmadığını, MHP’li belediyelerde gece gündüz demeden çalışmanın ve üretmenin esas olduğunu ifade etti. Bahçeli, Mersin Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği hizmetler ve çalışkanlığı ile örnek teşkil eden belediyelerden olduğunun altını çizdi. Bahçeli, “Mersin Büyükşehir Belediyesi, örnek teşkil eden, haysiyetli ve hizmetkar tutumu sayesinde parmakla gösterilen bir belediyedir. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin azmini, çalışkanlığını, gayretini gördükçe mutlu oluyor, bundan gurur duyuyorum. Emanetin ehil ellerde olduğunu biliyor, buna yürekten inanıyorum. Sizlerin yüzü gülüyorsa mesele yoktur. Huzurunuz yerindeyse vicdanımız müsterihtir” dedi.

1923 projelik bir iftihar tablosu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise, belediye olarak 4 yılda 4 bine yakın projeye imza attıklarını ifade etti. Kocamaz, açılış programı için Cumhuriyet’in ilanı ile özdeşleşen 1923 rakamını baz aldıklarını ifade etti. Kocamaz üretken ve liyakatli kadrosu ile aldıkları kararların temel dayanağının Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti olduğunu belirtti. Kocamaz, Milliyetçi Hareket mensuplarına has bitmeyen bir enerji, engel tanımayan bir kararlılık ile ürettikleri 1923 hizmet ve proje hakkında kısa bilgiler verdi. Başkan Kocamaz, konuşmasının devamında halka hizmet Hakka hizmettir inancıyla verdikleri her hizmetin gayesinin “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışı ve Aziz Atatürk’ün dile getirdiği, Mersinliler Mersin’e sahip çıkınız” talimatı olduğunu söyledi.

İnceleyin:  Isparta Belediyesi temel atma töreni düzenledi

“Kaynakları etkin ve verimli kullandık”

Kocamaz, Mersin’i, Milliyetçi Hareket’in yönetim anlayışı ve hizmetleriyle tanıştırma imkânına kavuştuklarını kaydetti. Başkan Kocamaz, “Bu süre zarfında vatan, millet aşığı liyakatli kadromuzla el ele, gönül gönüle vererek, üstlendiğimiz sorumlulukların farkında olarak ilimizin tüm sorunlarına kalıcı çözümler ürettik. Belediye kaynaklarını etkin ve verimli kullanarak üretken belediyecilik anlayışının gereği olarak verdiğimiz katılımcı, şeffaf, adil ve kaliteli hizmetlerle ortaya bambaşka bir Mersin tablosu çıkardık. 4 yıllık süre zarfındaki hizmet ve projelerimizin sayısı bugün burada açılışını yaptığımız 1923 rakamından çok daha fazladır. Ancak Cumhuriyetimizin 100. Yılını ifade eden bu rakam, hepimiz için ve özellikle Milliyetçi Hareket için çok başka anlamlar ifade etmektedir. Pek çok yerel yönetim için imkânsız görünen 1923 projelik bir iftihar tablosuyla sizin ve Mersinli hemşerilerimizin huzuruna çıkabilmeyi nasip ettiği için Cenabı Allah’a binlerce kez şükürler olsun” diye konuştu.

Facebook Yorumları