Konya’nın Doğanhisar ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Abdullah Koç, kesin ihraç istemiyle partisinin disiplin kuruluna sevk edildi.

MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek, yaptığı açıklamada, “Doğanhisar Belediye Başkanı Abdullah Koç, Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden parti tüzüğümüzle bağdaşmayan eylem ve işlemlerde bulunması sebebiyle parti tüzüğümüzün 78/4-e maddesi gereği kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir” dedi.

Taciz iddiası

Doğanhisar Belediyesinde taşeron işçi olarak Yazı İşleri Müdürlüğünde çalışan 27 yaşındaki 1 çocuk annesi C.D., Belediye Başkanı Abdullah Koç’un, makam odasında kendisine fiziki tacizde bulunduğu iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Belediyede, taşeron işçisi olarak 2 aydır çalıştığını belirten C.D., 2 yıl önce eşinden boşandığı ve 5 yaşındaki oğluyla birlikte yaşamaya başladığını belirtti. Geçen yıl ocak ayında geçirdiği trafik kazası sonrası bir süre yoğun bakımda kaldığını anlatan C.D., “Babam da diyaliz hastasıydı. Annem, çapraz nakille babama böbreğini verdi. Bu sayede babama böbrek nakli yapıldı. Evde 2 hastam ve 5 yaşında oğlum olduğundan onların bakımı için geçen yıl Doğanhisar’a ailemin yanına yerleştim. Doğanhisar küçük bir ilçe olduğu için iş imkanı yok. 2 ay önce de Doğanhisar Belediyesindeki görevime başladım” dedi.

“Makyajsız daha güzelsin”

Belediye Başkanlığı makamında başkan Abdullah Koç’un tacizine uğradığını iddia eden C.D. “Geçen pazartesi günü işle ilgili bir problemi dile getirmek için belediye başkanının makamına gittim. Sorunu anlattım. Başkan bey ayağa kalktı, elini yüzüme uzatıp makyajımı silmeye başladı ve ‘Makyajsız daha güzelsin’ dedi. İlk olarak yaptığını anlayamadım ve yaşı büyük olduğu için babam yaşındaki bir kişi kötü niyetle yapmıyordur diye düşündüm. Onun şokunu yaşarken eliyle belime sarıldı. Tepki gösterdim ve ağlamaya başladım. Sonra başkan pardösüsünü alıp çıkarken, ‘Bu olayı duyurursan, şikayet edersen seni işten atarım, ailenin, senin durumun belli. Doğanhisar’da iş imkanı yok. Başka iş de yok. Sen bize mecbursun, şikayet etme, kendi hayatını bitirme, rezil de etme’ dedi. O şokla, kendi çalıştığım odama geçtim” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  İBB Çocuk Meclisi 23 Nisan Özel Oturumu yapıldı

“İftira atıldı”

30 Mart’ta yapılan seçimlerde Doğanhisar Belediye Başkanlığına seçilen evli ve 3 çocuk babası Abdullah Koç, C.D.’nin kendisine iftira attığını söylemişti. Geçen yıl göreve başladıktan sonra 4 Nisan tarihinden itibaren makam odasının kapısını söktüğünü ve ilçe halkının randevusuz makam odasına gelip görüştüğünü belirten Koç, şunları söyledi:
“Çalışan personeli ben sürekli görmem. Benim idari müdürlerle diyaloğum olur. C.D.’yi 2 ay önce ailevi durumunu bildiğimiz için işe başlatmıştık. Personel arasında huzursuzluk yaptığını duydum. Ben de, 15 Şubat’tan itibaren işten çıkartılmasını ve iş akdinin fesh edilmesi talimatını verdim. C.D. bunu duyup pazartesi günü odama geldi. Her hangi bir fiziki temasım olmadı. İşten çıkartılacağını öğrenince bana iftira atıyor. Savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu öğrendim.”

Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifade vermesi için henüz tebliğ ulaşmadığını belirten Koç, ‘İyi niyetimiz suiistimal edildi. Bundan sonra belediyede her yere güvenlik kamerası taktıracağım. Ayrıca C.D. hakkında 12-16 Şubat tarihleri arasında işe gelmediği yönünde arkadaşlarımız tutanak tutmuş’ dedi.

Facebook Yorumları