Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sosyal, kültürel ve ticari amaçlarla kullanması için Kayapınar ilçesinde 67 bin metrekarelik alan üzerinde Kent Meydanı inşa etmeye başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, tarihten günümüze kentsel yaşamın en yaygın kullanım alanı olarak bilinen Kent Meydanı inşa ediyor. Kayapınar İlçesi Peyas Mahallesi’nde toplam 67 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek Kent Meydanı’nın, 31 bin 500 metrekaresi yeşil alan olacak. Kent Meydanı’nda, sulama, elektrik, drenaj ve içme suyu gibi tüm altyapı çalışmaları devam ediyor. Kent Meydanı’nda, altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte üst yapı çalışmaları başlayacak. Vatandaşların, Kent Meydanı’nın yeşil alanında dinlenmeleri için pergoleler, banklar, çeşmeler, çöp kutuları ve kent mobilyaları konulacak.

Su oyun grupları yapılacak

Kent Meydanı’nın içinde yürüyüş yolu, kaykay pisti, çocuk oyun grupları, mescit, kitap kafe, otopark, taksi durağı, kuru havuz ve bölgede ilk defa uygulanacak su oyun grupları yer alacak. Kent Meydanı çalışmaları haziran ayında başladı. Çalışmaların, yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Vatandaşlar, Kent Meydanı’nı sosyal, kültürel ve ticari amaçlarla kullanabilecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Taş Mektep binasında restorasyon çalışmaları başladı