Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, inanç turizminin yapı taşlarından birisi olan Balıklıgöl platosu ile ilgili başlattığı revizyon çalışmalarında sona gelindi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin kalbi durumundaki tarihi Balıklıgöl platosunun eskiyen alt ve üstyapısında büyük bir değişime gitti. Belediye, alanda modern ve kültürel dokunuşlarla gelen konukların Şanlıurfa’ya has güzelliklerini görmelerine olanak sağlıyor. Platoda sürdürülen çalışmalarda, su tahliye kanalları olası su baskınlarına karşı güçlendirildi. Dergah Cami, Rızvaniye Cami, Amfi alanı, Balıklıgöl ve tarihi Şanlıurfa Kalesi arasında kalan yollarda taş döşeme çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir ekipleri şimdi de alanın peyzaj düzenlemesini gerçekleştiriyor.

Başkan Çiftçi çalışmaları inceledi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Balıklıgöl platosunda sona gelinen alt yapı ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Çiftçi, çalışmaların tamamlanması ile bölgenin çehresinin değiştiğine dikkat çekti. Çiftçi, bugüne kadar kimsenin cesaret edemediği çalışmaları bir bir hayata geçirdiklerini belirtti. Çiftçi, “İmar Şehircilik Daire Başkanlığı ile birlikte altyapıda Şuski Genel Müdürlüğümüz, Balıklıgöl platosunda çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Halil-ur Rahman, Şanlıurfa ve bizler için çok önemli bir alan. Halil-ur Rahman alanında tüm altyapı çalışmaları bitti. Mevcut olan tünel vatandaşlarımız için tehlike arz ediyordu; yaptığımız güçlendirme çalışmaları, yalıtım çalışmaları ile altyapı çalışmaları bitti. Balıklıgöl platosu Şanlıurfa’nın kalbi konumundadır” dedi.

“50 yıllık altyapı sorununu çözdük”

50 yıllık altyapı sorununu çözdüklerini belirten Çiftçi, “Şanlıurfa’yı rahatlatacak bir projeyi daha Büyükşehir Belediyesi alnının akıyla bitirmiş olacak. Hiç kimse cesaret edip de bu alanda çalışmalar yürütemiyordu, alt yapıdaki eksikliklerden dolayı Halil-ur Rahman gölünü belli aralıklarla su basıyordu fakat yaptığımız çalışmalar ile bu tehlikeler ortadan kalkmış oldu ve artık 50 yıllık altyapı sorunu Halil-ur Rahman bölgesinde çözülmüş oldu. Şanlıurfa’nın merkez noktasında yer alan bu önemli inanç merkezini Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir zaman duyarsız kalmadık ve alan yönetimini en üst noktadan gerçekleştireceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Efeler Belediyesi Kadınlar Parkı Kadınların Hizmetine Hazır