Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, halk arasında “Misi Köyü” olarak bilinen doğa harikası Gümüştepe Mahallesi ziyaretinde, buranın çekim merkezi haline geleceğini söyleid.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, halk arasında “Misi Köyü” olarak bilinen doğa harikası Gümüştepe Mahallesi’ni ziyaret etti. Aktaş, vatandaşlarla bir araya geldi. 200 yıllık geçmişi olan bölgede vatandaşları ve esnafı dinleyen Başkan Aktaş, Misi’yi daha iyi konumlara taşımak istediklerini söyledi. Aktaş, köyün tarihi ve özellikleri hakkında yöre sakinlerinden bilgiler aldı.

“Yol, otopark ve mülkiyetle ilgili sıkıntılar var”

Akta, Bursa’nın doğusundan batısına kuzeyinden güneyine kadar her köşesinin ayrı bir güzellik taşıdığını söyledi. Aktaş, denizi, dağı, Gölyazı’sı, Suuçtu Şelalesi, Oylat Kaplıcası ve daha birçok değeriyle haklı bir şöhrete sahip olduklarını vurguladı. Bursa’nın en önemli çekim merkezlerinden birisinin Misi Köyü olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, burayı diğer yerlerden farklı kılan özelliğin temiz havası ve yeşil doğası olduğunu dile getirdi. Bu değerleri koruyarak insanların daha rahat vakit geçirdiği alan haline getirmek istediklerini anlatan Başkan Aktaş, “Mahalle muhtarımız ve vatandaşlarımızla bazı tespitlerde bulunduk. Özellikle yol, otopark, mülkiyet ve ilçe belediyesiyle alakalı sıkıntılar var. Bunu elbette ilçe belediyesiyle paylaşacağız. Belirli yerlerin geliştirilip daha verimli kullanılması, misafirlerin daha huzurlu ve rahat ortamlarda kalabilmesi adına neler yapabileceğimizi konuştuk. Acil eylem planı belirleyip, kısa vadede yapılacakları ele aldık. Verimli bir toplantı oldu” dedi.

Misi için avam proje

Belirli plan ve proje dahilinde hareket ettiklerini aktaran Başkan Aktaş, Bursa’nın farklı bölgelerine gezileri sürdürerek, yol haritası belirlediklerini anlattı. Misi Köyü ile ilgili bir avam proje hazırlanması gerektiğinin altını çizen Başkan Aktaş, “Özellikle mahalle merkezini işgal eden ağır tonajlı araçlar ve otopark konusuna öncelik vermeliyiz. Ardından farklı uygulamalarla Misi’yi daha iyi bir çekim merkezi yapmalıyız. Günü birlikçi misafirlerin ağırlıklı olduğunu düşünürsek, rahat bir ortam sağlamalıyız. UNESCO Dünya Mirası Derneği’nin bir proje teklifi olacaktır. Bu proje doğrultusunda hareket etmeliyiz. Bursa’yı daha yaşanabilir bir şehir yapmak için gayretimiz ve heyecanımız devam edecek” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bursa İpeği, Coğrafi İşaret Tescil Belgesi aldı