Bursa Büyükşehir Belediyesince, Yenişenir meydanında başlatılan çalışmalar, yüklenici firmanın işi durdurma aşamasına getirmesi yüzünden aksadı. Çalışmalar, Başkan Alinur Aktaş’ın devreye girmesiyle yeniden kız kazandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesince yaptırılan ancak yüklenici firmanın işi durdurma aşamasına getirdiği Yenişehir meydanındaki çalışmalar Başkan Alinur Aktaş’ın devreye girmesiyle hız kazandı. Aktaş, dünyanın ekonomik krizi konuştuğu bir dönemde yatırımları hız kesmeden sürdürdüklerini belirtti. Aktaş, “Devam eden işleri bitireceğiz demiştik. Bu noktada hiçbir şey mazeret olamaz. Meydan düzenleme çalışmaları hemen yarın başlıyor ve Kasım ayı sonuna kadar da zeminle ilgili sorunlu kısım tamamlanacak” dedi.

Alinur Aktaş
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Yenişehir Meydanı’nda

“Gerekli ödenekler sağlanacak”

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’in de konuyu birkaç kez gündeme getirmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir’e giderek, proje uygulama alanını gezdi. Beraberindeki Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamil ve Büyükşehir bürokratları ile çarşıyı dolaşan Başkan Aktaş, aksayan çalışmayla ilgili olarak esnafın şikayetlerini de ilk ağızdan dinleme fırsatı buldu. Başkan Aktaş, cep telefonu ile yüklenici firmanın sorumlusu ile görüştü. Aktaş, çalışmaların hemen başlatılmasını istedi ve gerekli ödeneklerin sağlanacağını söyledi. Müteahhit firmadan ay sonuna kadar zemin kaplama işinin tamamlanacağı sözünü alan Başkan Aktaş, bu müjdeyi de esnafla paylaştı.

“Hizmette mazeret yok”

Daha sonra Yenişehir Belediye binasına geçen Başkan Aktaş, burada da açıklamalarda bulundu. Aktaş, meydan düzenleme çalışmalarının yarından itibaren başlayacağını ve ay sonuna kadar da zeminle ilgili sıkıntılı bölümün tamamlanacağını kaydetti. Aktaş, sadece Türkiye’de değil dünya genelinde ekonomik türbülansın yol açtığı bir sıkıntı olduğunu dile getirdi Aktaş, “Ama bunlar bizim için mazeret değil. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlatılan yatırım hamlesi 16-17 yıldır devam ediyor. Ben burada Yenişehir esnafımızdan ve halkımızdan haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Şikayetlerinde ne kadar haklı olduklarını burada kendim de gördüm. Özellikle döviz hareketliliğinden sonra iş yapmama yönünde bir dinç oluştu. Çünkü ihaleyi aldıkları zamanki maliyetlerle şimdiki maliyetler arasında farklar oluştu. İnşallah çalışmalara hemen başlayıp, kısa zamanda da tamamlayacağız. Gayet zor bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemi en hasarsız şekilde atlatmak adına teyakkuz halindeyiz. Yatırımlarımız da hız kesmeden devam edecek. Otomotiv test merkezi, Yüksek Hızlı Tren, Otoyol gibi yatırımlarla Yenişehir’in geleceği aydınlık” diye konuştu.

İnceleyin:  Atatürk Spor Salonu'nun yıkımına başlandı

Facebook Yorumları