Bodruma direkt uçuş 2

Bodrum Belediye Başkanı Aras, Moskova ve Münih’ten Bodrum’a direkt uçuş başlatılacağını açıkladı. Aras, “Bu bizim turizm ekonomimiz açısından çok önemli çünkü üst düzey gelir grubunu hedefliyoruz. Onlar da aktarmalı değil, direkt business koltukta uçmak istiyor” dedi. 

İSTANBUL – Dünyanın en büyük dört turizm fuarından birisi olan 24’üncü Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT), Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar merkezinde başladı. Alanda geniş bir stantla yer alan Bodrum fuarın gözdesi oldu. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, fuar alanında basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Fuarların turizm ekonomisi açısında önemli olduğunu dile getiren Aras, “Profesyonellerin ve destinasyonların bir araya gelmesi açısından bu fuarlar büyük önem taşıyor. Biz, yönetim kurulu başkanlığını yaptığım Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV ile birlikte Bodrum’un bu sene katılacağı fuarların sayısını azalttık. Daha çok Bodrum’un pazar ülke ve hedeflerine yöneldik. Bu fuarların en önemlilerinden bir tanesi tabi ki Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı. Dünyanın ilk dördü arasına giren bu fuara geniş bir stantla katılmayı tercih ettik. Şu anda gördüğümüz ilgi bizi mutlu ediyor” dedi.

Bodrum’un deniz kum ve güneş konsepti dışında tarihi, kültürü ve gastronomisi gibi enstrümanları olduğunu hatırlatan Başkan Aras, “Günümüzde ürününüz yoksa maalesef insanların gelmesi için bir neden de olmuyor. Onların önüne bir şey koymamız lazım. Bu gastronomi olur, denizcilik olur, mavi yolculuk olur. Bodrum olarak bizim bunlarla daha öne çıkmamız lazım. Bu tür çeşitlilikler algıda seçiciliğe neden oluyor. Biz Bodrum’u elindeki ürünlerle beraber tanıtacağız. BOTAV’ın altında bu organizasyonları yaparak stantlarımızı ona göre hazırlayacağız” şeklinde konuştu.

“Bodrum’a direkt uçuş ekonomimiz açısından çok önemli”

Bodrum’a özellikle yurt dışından doğrudan ulaşım için gereken çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Aras, “Yaptığımız çalışmalarla Moskova’dan Bodrum’a biraz geç başlasa da haziran ayında direk uçuş koydurduk. Türk Hava Yolları’ndan Turan Yardımcı’ya teşekkür ediyorum. Yine, Münih’ten Bodrum’a direkt uçuş müjdesini de aldık. Bu bizim turizm ekonomimiz açısından çok önemli çünkü üst düzey gelir grubunu hedefliyoruz. Onlar da aktarmalı değil, direkt business koltukta uçmak istiyor. Bu konudaki çalışmalarımız da yine aralıksız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

İnceleyin:  Başkan Sekmen, Doğu Ekspresi yolcularını karşıladı

2 Şubat tarihine kadar devam edecek fuarda, tüm dünyadan katılımcılar, davetli tur operatörleri ve sektörün uzmanları, turizm sektörünün küresel ve yerel gündem konularını tartışma fırsatı bulacak. Emitt Fuarı’nda 35 ülkeden dünyanın en önemli turist çekim noktaları ve Türkiye’den 40’a yakın destinasyon tanıtılıyor. 20 ülkeden 200’ün üzerinde davetli tur operatörünün katıldığı belirtilen fuara, bu yıl 60 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Bodruma direkt uçuş 1

Facebook Yorumları