Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü atölyesinde üretimini yapılan çöp konteynerlerinden 4 belediyeye satın aldı. Bunlarla belediye 149 bin 750 TL’lik gelir elde etti.

Muratpaşa Belediyesinin Temizlik İşleri Müdürlüğü atölyesinde imal ettiği çöp konteynerleri Türkiye’ye yayılıyor. Muratpaşa, Türk Patent ve Marka Kurumu’nca verilen faydalı model patentine sahip olduğu yeraltı çöp konteyneri sistemi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün atölyesinde üretiliyor. Yapılan çalışmalarla ilçe genelinde 3 bin 485 konteyner yeraltına alınırken üretim fazlası 149 bin 750 TL’lik konteynerin de satışı gerçekleştirildi.

Gazipaşa Belediyesine 12’si ikili, 2’si üçlü ve bir tanesi de dörtlü olmak üzere 79 bin TL’lik yeraltı çöp konteyneri satışı yapılırken Korkuteli Belediyesi’ne 6 bin, Konya’nın Çumra Belediyesi’ne ise 7 bin TL’lik satış gerçekleştirildi. Muratpaşa Belediyesi son olarak Nevşehir’in Avanos Belediyesi’ne 57 bin 750 TL’lik satış yaptı. 19 bin 850 TL tutarındaki yeraltı ve yerüstü konteyner ise kardeş kent Girne’ye hediye edildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ücretsiz belediye plajı vatandaşların akınına uğruyor