Özelkalem Mustafa Sarıgül, Demokratik Sol Parti'den (DSP) Şişli Belediye Başkan adayı oldu.

Mustafa Sarıgül CHP’den geçtiğimiz hafta istifa emişti. Sarıgül, bugün DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile DSP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Aksakal ve Sarıgül’ün görüşmesi yaklaşık 1 saat sürdü. Toplantının ardından ise bir açıklama geldi. Önder Aksakal, “31 Mart seçimlerinde güzel ilçemiz Şişli’yi halkın da desteği ile Mustafa Sarıgül’e, Mustafa Sarıgül’ü de Şişli halkımıza emanet ediyoruz” diye konuştu.

Mustafa Sarıgül, Önder Aksakal’a teşekkür ederek, “Ak güvercinlerin uçmasını bekleyen binlerce vatandaşıma müjdeler olsun, onların gözleri aydın olsun” diyerek, yazılı bir açıklama yapacağını bildirdi.

‘4 YILDIR YEREL SEÇİM İÇİN HAZIRLANIYORUM’

Mustafa Sarıgül, yazılı açıklamasında, CHP Gençlik Kolları’nda yetiştiğini belirterek, “Ben 4 yıldır Şişli’de yerel seçimlere hazırlanıyorum. Seçimlere 2 ay var ve CHP yönetimi, hala adaylarını belirleyemedi. Partideki üst yöneticiler, iktidar olma iddialarını inandırıcı biçimde ortaya koyamıyor. Bugüne kadar CHP’de yaşanan tüm olaylara, Ecevit ve arkadaşlarından aldığım, öğrendiğim ‘siyasi nezaket’ kurallarına göre davrandım. Sessiz kalmam, parti terbiyemden gelir, yoksa olayların farkında olmadığımdan değil. Sözümün sonuna kadar arkasında durmak için gerekeni yapacağıma Şişli’de yaşayan yurttaşlarıma söz verdim. Bugün kırgınlıklarımın yerini umut ve daha çok çalışma heyecanı aldı. Ötekisi olmayan bir Şişli için daha çok çalışacağımız 2 ayımız var. Şişli’ye hizmet etmek için kararlıyım. Anketler Şişlili yurttaşlarımın büyük özlemini gösteriyor. Biz 4 yıldır arkadaşlarımızla gece gündüz projelerimiz üzerine çalışıyoruz. Biz bu seçimlerinin önemini biliyoruz” ifadelerini kullandı.

SARIGÜL: ‘YOLUMA DSP İLE DEVAM EDECEĞİM’

Mustafa Sarıgül açıklamasında DSP ile yola devam edeceğini ifade ederek, “Yoluma, siyasi nezaketi hayatının merkezine koyan dürüst ve cesur Ecevit’in kurmuş olduğu DSP’de devam edeceğim. Yanında olmaktan, dağlara taşlara adını yazmaktan onur duyduğum Ecevit’in DSP’sinde halkıma hizmet vermeye devam edeceğim. Hareketinin gücünü inançlara saygılı laiklikten alan DSP’nin hızla toplumda umut olması için, Genel Başkan Sayın Önder Aksakal liderliğindeki DSP’ye bütün desteğimi vereceğim” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Hayri İnönü, Sarıgül'ün tüm devir işlemlerini durdurdu