Nazilli'de Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Nazilli'de Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Aydın’ın Nazilli Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyor. Belediye Başkanı Haluk Alıcık müjdeyi verdi.

Aydın’ın Nazilli Belediyesi Başkanı Haluk Alıcık geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Ankara ziyaretini değerlendirdi. Alıcık, ziyaretinde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştüğünü belirtti. Alıcık, Nazilli ile ilgili konularda her iki bakanın da kendisine çok yardımcı olduğunu söyledi. Alıcık, Aşağı Nazilli, Yeni Mahalle, Pınarbaşı ve otogar tarafında kentsel dönüşümün başlayacağı müjdesini verdi.

“Nazilli’nin değişen yüzü olacak”

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık

Alıcık, Aşağı Nazilli’de kentsel dönüşüm yapılmasının kendisinin seçim vaadi olduğunu söyledi. Alıcık, “Büyükşehir olmasaydık belki şimdiye kadar Sümerbank’a kadar ineceğimiz bir kentsel dönüşüm alanı vardı. Orada projesi hazır 80 tane daire yapacağız. İmar tadilatını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağız. Bununla yıllardır çıkmazın içinde olan Aşağı Nazilli farklı bir görünüm kazanacak, Nazilli’nin değişen yüzü olacak” dedi.

“100 dönem üzerinde yapılacak”

Ordu Caddesi’nde bulunan Yeni Mahalle’de de kentsel dönüşüm yapılacağını belirten Alıcık, “Yeni Mahalle şehrin göbeği. Vatandaşlar da yıllardan beri mağduriyet yaşıyor. Ordu Caddesi’nin ilerisinde bir alan var. Vatandaşlarla anlaşıldığı takdirde ki şuanda yurt dışında yaşayan bir kişi kaldı, anlaşma sağlandığında orada da kentsel dönüşüm başlayacak. İmar tadilatının içerisinde Pınarbaşı da var. Pınarbaşı’nda özellikle Cem Evi’nin olduğu tarafta tamamı Nazilli Belediyesi olarak hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm yapacağız. İnşaat alanlarının olduğu yerlerden biri de garajın olduğu yerde. Orada da hiçbir şey kalmadı. 100 dönümün üzerinde bir kentsel dönüşüm olacak” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Metris Kışlası için dev kentsel dönüşüm projesi