mucahit-ozturk_hasan-can
Yeşilay Başkanı Mücahit Öztürk ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can

İstanbul Ümraniye Belediyesi ile Yeşilay tarafından, bağımlılığı önlemek amacıyla Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) açılacak.

İstanbul Ümraniye Belediyesi ile Yeşilay tarafından, bağımlılığı önlemek amacıyla Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) açılması için protokol imzalandı. İmza töreni, Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene, Yeşilay Başkanı Mücahit Öztürk, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve bazı yetkililer katıldı.

“Bir genci kurtarırsak bina amacına ulaşır”

Mücahit Öztürk, imza töreninde, bağımlılığın evrensel bir sorun olduğunu, herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini söyledi. Öçtürk, Yeşilay olarak Türkiye’ye en uygun önleyici, koruyucu ve rehabilite edici çalışmaların modellerini çıkardıklarını ifade etti. Öztürk, “Bu uygulamalarımız da yerel kurumlar desteğiyle hayat buluyor. Burada danışmanlık hizmetinde tedavi gören gençlerimize mesleki eğitim dersleri vereceğiz. Burada bir tek genci kurtarırsak, bu bina amacına ulaşmış olur. Bir bireyi kurtarmak bir aileyi kurtarmaktır. Bugün burada da konuya olan duyarlılık ve ilgisiyle, Yeşilay’ın destekçisi olan Ümraniye Belediyesi ve nezdinde Belediye Başkanımız Sayın Can’la, YEDAM’ın Ümraniye’de açılması ve ilçede yapılacak bağımlılık çalışmaları için ortak hareket etme adına protokol imzaladık” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da önemli olanın gençlerin bağımlılıkta son aşamaya gelmeden kurtarılabilmesi olduğunu belirterek, Yeşilay’ın bu konuda çok güzel bir ekibi olduğunu aktardı. Gençlere de tavsiyelerde bulunan Can, “Gençler, arkadaş çevrelerine dikkat etmeli. Ailelerin de bu konuyla ilgili devletin kurumlarından anında yardım istemesi gerekiyor. Biz de Ümraniye Belediyesi olarak bugüne kadar ekibimizle birlikte bağımlılıkla mücadele konusunda yardım isteyen her kardeşimizin imdadına yetişip, başarılı olduk” diye konuştu.

Protokol kapsamında, YEDAM tarafından güncel ve bilimsel bilgilerle donatılarak yetiştirilen uzmanlar, Ümraniye Belediyesi’nin belirlediği bölgelerde bağımlılıkla ilgili seminer ve eğitimler düzenleyecek.

İnceleyin:  İzmir Büyükşehir Belediyesi, FabLab açtı
Facebook Yorumları