İstanbul’un Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Rizeliler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “5. Hamsi ve Kültür Festivali” başladı. Yoğun bir katılımın gösterildiği festivalde yaklaşık binlerce kişiye ücretsiz hamsi ikram edildi.

Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Rizeliler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “5. Hamsi ve Kültür Festivali” başladı. Ümraniye metro çıkışında düzenlenen festivalde, Karadeniz Halk Oyunları, Kemençe, Tulum gösterisi ve ödüllü Hamsi yeme yarışması da yapıldı. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın da katıldığı Hamsi ve Kültür Festivali vatandaşlara tam anlamıyla bir Karadeniz lezzeti sundu.

Bazı vatandaşlar bu coşkulu festivalde horon teperken bazı vatandaşlar da hamsinin tadına bakmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Aileleriyle birlikte festivale katılan Ümraniyelilere eşsiz bir müzik ziyafeti yaşatıldı. Hülya Polat ve Cimilli İbo gibi Karadeniz’in sevilen ünlü sanatçıları da vatandaşlara eğlenceli anlar yaşattı.

“Vatandaşlar Karadeniz havası teneffüs etti”

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can

Belediye Başkanı Can, festivalde Anadolu’nun her köşesinden, her vatandaşın Karadeniz havası teneffüs ettiğini belirtti. Can, “Hamsi bahane festival şahane mi diyeceğiz, yoksa festival bahane hamsi şahanemi diyeceğiz? Hamsi Karadeniz’de çıkıyor. Karadeniz’in yemeği diyebiliriz ama, Anadolu’nun hangi yöresinden olursa olsun, hamsiyi sevmeyen yoktur. Yani hamsiyi herkes seviyor. Herhalde en güzeli de bu ızgara” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  ULUSLARARASI BİLECİK 11. TİYATRO FESTİVALİ MUHTEŞEM GALA İLE BAŞLADI