Ana SayfaÇevreNevşehir, 'Temiz Şehir' projesiyle örnek kent olmayı hedefliyor

Nevşehir, ‘Temiz Şehir’ projesiyle örnek kent olmayı hedefliyor

Nevşehir Belediyesi, ‘Temiz Şehir Nevşehir’ sloganıyla başlattığı kampanyayla Türkiye’nin örnek kentlerinden biri olmayı hedefliyor. Proje kapsamında son olarak mahallelere yeni geri dönüşüm ve evsel atık kutuları yerleştirme kararı alındı. ‘İzmarit Toplama’ , ‘Bayat Ekmek Kutuları’ ve ‘Giysi Kumbaraları’ gibi uygulamalarla da farkındalık yaratılmaya çalışılıyor. 

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın, ‘Temiz Şehir Nevşehir’ sloganıyla başlattığı kampanya çalışmaları devam ediyor. Kent temizliğine büyük önem veren Nevşehir Belediyesi, temizlik konusunda Türkiye’nin örnek kentlerinden biri olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda kentteki tüm mahallelerde kapsamlı bir temizlik seferberliği başlatıldı. Bunun yanında ‘İzmarit Toplama’ , ‘Bayat Ekmek Kutuları’ ve ‘Giysi Kumbaraları’ projeleriyle birlikte şehirde farkındalık yaratma çabasında olan Nevşehir Belediyesi, bir yandan da yer üstü ve yer altı çöp konteynırlarını yeniliyor.

Temiz şehir hedefiyle yatırımlar devam ediyor

Nevşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen ve israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan Sıfır Atık Projesi’ne destek veriyor. Belediye bu amaçla 150 geri dönüşüm kutusu ve 150 evsel atık kutusu alımı gerçekleştirecek.

Nevşehirlilere hassasiyet çağrısında bulundu

Belediye Başkanı Arı, alımı yapılacak geri dönüşüm ve evsel atık kutularını inceleyerek, ilgili birim müdürlerinden bilgi aldı. Kent olarak Sıfır Atık Projesi’ne tam destek sunduklarını ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak adına çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. Alımı yapılan kutuların yeni yılın ilk aylarından itibaren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince şehrin farklı noktalarına yerleştirileceğini ifade eden Başkan Arı, vatandaşlara da temizlik ve geri dönüşüm konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini çağrısını yaptı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar