Ana SayfaGündem"Kayseri'ye omuz verilse turizmde önemli noktaya gelecek"

“Kayseri’ye omuz verilse turizmde önemli noktaya gelecek”

Kayseri’nin turizm konusunda çok önemli değerleri olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Şöyle bir omuz verilse önemli noktaya gelineceğini biliyoruz. Bu anlayışla çalışıyoruz” dedi. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da katıldığı “Kayseri’de Turizm” konulu toplantıyla Kayseri’nin turizm değerleri masaya yatırıldı. Başkan Büyükkılıç, toplantıda yaptığı konuşmada, Kayseri’nin turizm değerleri açısından çok zengin bir şehir olduğunu söyledi. Büyükkılıç, “Cumhurbaşkanımızın 2023 yılında 75 milyon olarak koyduğu turist hedefi için bizlerin de bir şeyler yapması gerektiği konusunda hemfikiriz. Kayseri’nin turizm konusunda çok önemli değerleri var. Şöyle bir omuz verilse önemli noktaya gelineceğini biliyoruz. Bu anlayışla çalışıyoruz. Bütün güzellikleri hep beraber paylaşacağız ve daha yukarılara taşıyacağız” dedi.

“Kayseri’nin başına gelmiş en iyi şeylerden biri”

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı Başkanı ve Film Yapımcısı Elif Dağdeviren de konuşmasında, Başkan Büyükkılıç’ın bakış açısının şehir için bir şans olduğunu belirtti. Dağdeviren, “Bir ilde yapılacak işlerde ancak bir şekilde başarılı olunur. O ilin inanması ve sahiplenmesi gerekiyor. Çok belediye ile iş yapıyorum ama Kayseri’nin başına gelmiş en iyi şeylerden birisi Büyükşehir Belediye Başkanı. Benim hayatımda etkilendiğim çok az Başkan oldu. Birincisi yaptığı işe inanıyor. İkincisi insanların oturduğu koltuğa saygı gösterilir ama o koltukta oturana sevgi duyulması çok önemli. Başkanımızla konuştuğumda bir şeyler öğreniyorum. Bana bilgi ve ilham akıyor. Çünkü Kayseri’yi aşkla anlatıyor” diye konuştu. Dağdeviren, konuşmasında Kayseri’nin zenginliklerini anlatarak bu zenginliklerin değerlendirilmesi için görüşlerini dile getirdi.

“Kayseri, büyük bir hazinenin üzerinde oturuyor”

Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay da, Türkiye’nin turizmde önemli bir yerde olduğunu söyledi. Çok daha iyi noktalara gelinebileceğini vurgulayan Kınay, “Türkiye, turizmde dünyanın en büyük oyunculardan birisi. Turist sayısında dünyada 6’ncı sıradayız. Turist sayısında dünyanın ilk 10 şehri arasında Antalya ve İstanbul var. Bunu Türk insanı başardı. Bu, Türkiye tarihinin en büyük mucizevi başarılarındandır. Buna Kayseri ve benzer şehirler de dahil olursa, gerçek zenginliklerimiz de turizme dahil edilirse, Türkiye’ye tutabilene aşk olsun” şeklinde konuştu. Kınay, Kayseri’nin büyük bir hazinenin üzerinde oturduğunu kaydetti.

kayseri 2

Toplantıya, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile bürokratlar ve turizmciler de katıldı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla