Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen

Milletvekilliği adaylığı için görevinden istifa eden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in yerine başkan yardımcılığı görevini yürüten Atilla Seçen getirildi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan 27. dönem milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den aday adayı başvurusu yapabilmek için belediye başkanlık görevinden istifa etti. Bunun üzerine Belediye Meclisi yeni başkanını seçmek için toplandı. Başkanlık seçiminde 9 MHP, 16 AK Parti belediye meclis üyesinin tamamının oyunu alan Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Belediye Başkanı seçildi. Belediye Meclisinde gizli oylama sonrasında yapılan seçimde MHP Belediye Meclis üyeleri aday çıkartmadı. AK Parti’den Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Seçen üyelerin tamamının oyunu alarak başkan seçildi.

Seçen, Belediye Meclisinde yapılan seçim sonrasında teşekkür konuşması yaptı. Seçen, “Biliyorsunuz çoğunuz ile 14 yıldır, bir kısım arkadaşlarımızla 9 yıldır görev yaptım. Bazı arkadaşlarımızla da 4 yıldır bu çatı altında aynı sizler gibi meclis üyesi olarak, başkan yardımcısı olarak görev yaptım. Bu onurlu, şerefli, çok çetrefilli çok yaman bir görevi şahsıma tevdi ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  MELİKGAZİ BELEDİYESİ; TÜRKİYE’NİN EN ENERJİK BELEDİYESİ