Gaziantep’te bulunan Özel Erdem Koleji ilköğretim okulu öğrencileri biriktirdikleri okul harçlıkları ile engellilere tekerlekli sandalye alarak hediye ettiler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelli Daire Başkanlığı ile Özel Erdem Koleji’nin ortaklaşa yürüttüğü “Sosyal Sorumluluk Projesi” çerçevesinde öğrencilerin biriktirdikleri harçlıklar ile 12 adet manuel tekerlekli sandalye alındı. Engelliler Daire Başkanlığı’nın tespit ettiği ihtiyaç sahibi 12 engelliye okulda düzenlenen bir program ile sandalyeler teslim edildi.

Program öncesi açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi, okulda bulunan öğrencilerin yarının mühendisi, kaymakamı, doktoru, siyasetçisi olacaklarını; bunun için gençleri çok önemsediklerini söyledi. Öğrencilerin engellilere yardımcı olmasını isteyen Çelebi, “Engelliler de sizler gibi birçok haklara sahipler. Bunlar eğitim, üretime katılma, beraber yaşam gibi haklar. Sizler geleceğin büyük insanları olacaksınız. Onun için yaşamınızda gördüğünüz engellilere yardım edin” diye tavsiyelerde bulundu.

Duygulu anların yaşandığı tekerlekli sandalye dağıtım programında, sandalyeyi alan aileler duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Okul Müdürü Ahmet Mercan ise bu tür projelere her zaman destek vereceklerini ifade ederek, katkısı olan belediye ve okul yetkililerine teşekkür etti.
erdem-koleji-tekerlekli-sandalye5Program sonrası her iki kurum da birbirlerine karşılıklı çiçek ve plaket takdim ettiler.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Varsak’ta modern şehirleşme başlıyor