ORDU

Ordu Belediyesi Sanayici İş Adamlarıyla güçlerini Birleştiriyor.Ordu Büyükşehir Belediye İstanbul’dan gelen 15 iş adamı ve  Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız ile bir araya geldi. Heyet Ordu’da yapılan ve yapılacak olan projelerin istişaresini yaptı.

Toplantıda Ordu ilinin kalkınması ve geliştirilmesi amacıyla yapılan ve yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. Görüşmede ortaklaşa yürütülebilecek projeler konusunda görüş alışverişinde de bulunuldu.

“SIRA DIŞI BİR ORDU OLACAK”

Ordulu iş adamları ile güçlerin birleştirilmesi gerektiğini belirten Başkan Güler; “İstanbul’dan gelen önemli iş adamları ile bir aradayız. Ordulu iş adamlarımız bizleri deplasmanda tanıtan arkadaşlarımız. İş adamlarımız burada bizlere tecrübelerini anlatacak. Bugün adeta Ordu’yu İstanbul’daki Ordulularla birleştirmiş olduk. Bu toplantının asıl amacı güçlerimizi birleştirerek, yepyeni bir Ordu oluşturmak olacak. Beynimizi, gönlümüzü ortaya koyalım; sizlerle birlikte serveti sermayeye katalım. Düşünen Ordu dedik düşündük, üreten Ordu dedik ürettik şimdi ise yarışacağız. Ordu tek başına bazı ülkelerden büyük durumda. Ülkelerle, şehirlerle yarışalım. Bu bizim için bir fırsat. Bundan sonra sıradan Ordu değil, sıra dışı bir Ordu olacak. 2020 bizler için yatırım yılı olacak” dedi.

ordu belediyesi

“ALKIŞLANACAK HİZMETLERE KAVUŞACAĞIZ”

Değerlerin birleştirilmesi gerektiğini söyleyen (İMH) Onursal Başkanı Mehmet Güney; “Bugün Ordulu iş adamlarımızla zihinsel bir işbirliği yapabilmek için bir aradayız. En az Ordu’da olduğu kadar İstanbul’da da Ordulu var. İş adamları olarak Ordu’ya hizmet etmek istiyoruz. Değerlerimizi birleştirerek bu işten kazançlı çıkacağımızı düşünüyorum. Bu ülkenin evlatları olarak üzerimize düşeni yaptığımızda Ordu sadece bölgemizde değil, ülkede de ön plana çıkacak bir şehir olacak. Ordu, 2020 ve sonrasında değerlerini artırabilirse alkışlanacak hizmetlere kavuşmuş olacak.” şeklinde konuştu.

“BULUŞMALARIN ÖNEMİNE İNANIYORUM”

Ordulu iş adamlarının Ordu’ya katma değer kattığını ifade eden T.B.M.M Sağlık Aile ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Ordu AK Parti Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, “Bu tür buluşmaların önemine inanıyorum. Buradaki arkadaşlarımın hepsinin Ordu’ya katma değeri var. Ordu, buradaki arkadaşlarımızdır. Sizin fikirlerinizi önemsiyorum. Ordu’ya ne katabiliriz, Ordu için neler yapabiliriz konusunda hep birlikte çalışmamız gerektiğine inanıyorum. Sayın Bakanımın imzasıyla Bolaman Havzası projesini başlattık. Bu proje Ordu’nun projesidir. Bu proje Ordu’yu 50 yıl ileri götürecek bir projedir. İş adamlarımızın bu projeye duyarlı olmasını diliyorum. Bu birlikteliklerin daha çok ortaya çıkmasını istiyorum” diye konuştu

İnceleyin:  Elim Sende Projesi Toplumda  Empati Duygusunu Geliştirecek
İşadamları Ordu’da birarada

 

 

Facebook Yorumları