ordu kar

Yoğun kar yağışı, tüm yurtta olduğu gibi Ordu da da etkisini gösteriyor. Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler yol açma çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi 19 ilçece 450 personel, 374 araç ve iş makinesiyle karla mücadeleyi sürdürüyor.Gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışından dolayı kapanan 335 mahalle yolunu ulaşıma açtı. Kapalı olan 125 mahalle yolunun açılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

KAR KALINLIĞI BİR METREYİ BULDU

Yekiller konuyla ilgili açıklama yaparak;

“Etkisini gösteren yoğun kar yağışıyla birlikte 125 mahalle yolu kapalıdır. Öte yandan ortalama kar kalınlığının orta kesimlerde 50 cm ve yüksek kesimlerde ise 80 cm’yi bulmuş durumda. Ordu’da kardan en çok etkilenen ilçelerden Gürgentepe, Kabadüz ve Akkuş’tur. Bu bölgelerimizde yaklaşık 1 metreye yakın kar kalınlığı bulunmaktadır.

12 HASTA VE 20 CENAZE İÇİN MÜDAHALEDE BULUNULDU

Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler bir taraftan kar temizleme çalışmalarına devam ediyor. Diğer taraftan da il genelinde 12 hasta ve 20 cenaze için müdahalede bulunudu.

ORDU’DA ARAÇ VE İŞ MAKİNASI GÖREV BAŞINDA

Başkan Dr.Mehmet Hilmi Güler, karla mücadele çalışmalarında önceliğin hastalara ve cenazelere ulaşılması, grup yolları ve okul yollarının açılması olduğunu ifade ederek, “Ekiplerimiz, 19 ilçenin tamamında zor şartlar altında görev yapıyor. Aldığımız tedbirler sayesinde şuana kadar olumsuz bir durum olmadı. Şuan sahada 450 personel ve 374 araç ve iş makinası görev yapıyor. Önceliğimiz, hastalara ve cenazelere ulaşmak, grup yolları ve okul yollarının açılmasını sağlamaktır. Aciliyet gerektiren müdahalelerin ardından, mahalle yollarını ve diğer yolları açıyoruz” şeklinde konuştu.

YASON’UN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
Ordu’nun Perşembe ilçesinde bulunan ve birinci derece arkeolojik, ikinci derece doğal sit alanı olan Yason Burnu, Büyükşehir Belediyesinin dokunuşları ile önemli bir çekim merkezi konumuna gelecek.
Proje çalışmaları nedeniyle 11 Şubat tarihi itibariyle ziyarete kapatılacak olan Yason Burnu, 26 Mayıs 2020 tarihi itibariyle halkın ihtiyaçlarına cevap veren modern çehresiyle ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.
Yason Burnu için hazırlanan çevre düzenleme projesinde alanın arkeolojik ve doğal yapısı gözetilerek tasarlanan yürüyüş yolları, otopark, WC, büfe ve güvenlik/bilgilendirme binası yer alıyor.100-120 gün içerisinde Yason Burnu’nu yeniden halkın hizmetine açılacağı bildirildi. Yetkililer “Bu zaman içerisinde alanın bir kısmı ziyarete kapalı olacak. Bu süre içerisinde halkımızdan biraz sabır rica ediyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  ‘Güzel bir Türkiye’ hayal mi?