ibb doğalgaz

İBB iştiraki İGDAŞ, Biyometrik İmza (Güvenli Elektronik İmza) projesini hayata geçirdi. Uygulama evrak kalabalığını ortadan kaldırmakta. Uygulama sayesin de ayrıca doğalgaz abonelik ve sözleşme işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde yapılacak.

İGDAŞ, kurumsal dijital dönüşüm süreci kapsamında, gelişen teknolojinin imkanlarından faydalanarak, önemli bir projeyi hayata geçirdi. İGDAŞ Biyometrik İmza Projesi ile doğal gaz abonelik ve sözleşme işlemleri şu kolaylığı sağlamakta. Gelen vatandaşlar, zorunlu birçok evraka gerek kalmaksızın, tablet cihazları üzerinde biyometrik imza ile işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor.Konuyla ilgili bilgi veren İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen:

“ Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutacak teknolojik uygulamalar geliştirmeye önem veriyoruz.Kurumsal dijital dönüşüm süreci kapsamında, iş süreçlerimizi gelişen teknolojiye uyumlu hale getirdik.Abonelerimizin işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz bu proje sayesinde işlemleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte, ıslak imza, basılı evrak, ek belgelerin fotokopisi gibi birçok evraka gerek kalm için kağıt, işgücü ve zaman tasarrufu sağlıyor ve aynı zamanda çevreye de katkıda bulunuyoruz” dedi.

Biyometrik İmza uygulamasıyla ilgili abonelerden çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade eden Özmen. “Çeşitli kurum ve kuruluşlardan projemizle ilgili bilgi ve deneyim talepleri alıyoruz. Bu da bizim ne kadar doğru ve başarılı bir iş yaptığımızın göstergesidir. Bu konuda önemli bir farkındalık oluşturduğumuzu düşünüyoruz” diye konuştu.

EVRAK KALABALIĞINA SON

Uygulama öncesinde İGDAŞ şubelerine işlem yapmak için gelen vatandaşlardan evrak fotokopileri isteniyordu.İşlemin yazıcıdan çıktısı alınıyor ve bir nüshası fiziksel arşivde saklanıyordu. İGDAŞ yapılan şubelerinde yıllık bir milyonun üzerinde işlem yapılmakta. Şubelerde üretilen sözleşme ve eklerinin fiziksel arşivde saklama koşullarının temini ve muhafazası büyük maliyetler oluşturuyordu. Biyometrik İmza ile oluşturulan evrak müşterilere mail olarak gönderiliyor ve kurumun dijital arşiv sisteminde saklanıyor. Evraklara geriye dönük olarak kolayca ulaşılabiliyor.

İnceleyin:  Edremit Türk Edebiyatının Unutulmaz Yazarı Sabahattin Ali’yi Unutmadı

KENTE UYGUN SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇÖZÜMLER BENİMSENMELİ

İBB’ nin düzenlediği İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı’na katılan akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcileri kentin mevcut yeşil alan durumunu her yönüyle ele aldı. Kent kimliğine uygun ağaç ve bitki türlerinin yaygınlaştırılmasına dikkat çeken uzmanlar, sürdürülebilir peyzaj uygulamaları ile su kaynaklarının verimli kullanılması konusunda birleşti.

Facebook Yorumları