tesk

Bodrum’da TESK Genel Başkanı katılımıyla esnaf buluşması düzenlendi.

Bodrum Belediyesi “Esnaf Buluşması” programı -TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken katıldı. Toplantıya Muğla ve Aydın esnaf odaları başkanları da katılım gösterdi.

Buluşmada bölgedeki esnafların sorun ve taleplerinin görüşülerek yerel yönetim işbirliğinde çözüme kavuşması amaclanmakta. Toplantı öncesi TESK Genel Başkanı Palandöken ve beraberindekiler Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti. Begonvillerle karşılanan Konfederasyon Heyeti ile bir süre görüşen Aras ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Öğleden sonra düzenlenen “Esnaf Buluşması“nın açış konuşmasını yapan Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez, Bodrum’da yaklaşık 7 bin üyesi olan bir STK’yı temsil ettiklerini belirterek, “Belediye Başkanımız Ahmet Aras, her zaman bizim yanımızda, birlik beraberlik içinde esnafımızla el ele. Kış döneminde esnafımızın gerek ekonomik durumunu desteklemek gerekse mal ve üretimini desteklemek adına kooperatifimiz üzerinden gerekli imkanları sunmaktayız. Özellikle kış sezonunda tadilat yapan işletmelerimiz de, Belediyemizin öngördüğü şekilde dış cephe giydirmelerini sürdürüyor.” dedi.

Daha sonra Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız söz aldı. Bodrum’da özellikle esnaf ve sanatkara değer veren, esnafın yanında duran bir belediye başkanı olmasından mutluluk duyduklarını söyledi.

“ESNAFI CEZALANDIRAN DEĞİL ONA YOL GÖSTEREN BELEDİYE OLACAĞIZ”

Uzun yıllar sonra Bodrum’a gelen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, göreve geldiği günden bu yana esnafla sürekli istişare halinde olduklarını ve her projede fikirlerini aldıklarını ifade etti. “Bodrum’un menfaatlerini ön planda tutarak bütün inisiyatiflerle kol kola çalışıyoruz” diyen Aras:“Bizler hiç bir zaman esnafı cezalandıran bir anlayış içinde olmadık ve bundan sonra da olmayacağız. Aksine esnafımıza yol gösteren ve koruyan bir belediye olacağız. Ben buradan ilgili personelimize tekrar sesleniyorum, lütfen esnafımıza yol gösterin yardımcı olun, ceza olayını gündemimizden çıkaralım.” ifadelerini kullandı.

İnceleyin:  Nilüfer Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü tutuklandı

“ESNAFIMIZIN EKONOMİSİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Kendisinin de bir esnaf çocuğu olduğunu ve yıllarca esnaflık yaptığını hatırlatan Başkan Aras sözlerine şunları ekledi:

“ Atılan her adım Bodrum esnafının ekonomisini desteklemek, kent ekonomisini canlandırmak amacındadır.. Bodrum Belediyesi  “Kent Estetiği” konusunda duyarlı bir Belediyedir.

Facebook Yorumları