Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Ordu Valisi Seddar Yavuz

Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin dini bayramlarda birlikte yaptığı ‘Kent Bayramlaşması’ndan bu yıl vazgeçildi.

Ordu Valiliği ev sahipliğinde, Kurban Bayramı’nın ikinci günü düzenlenecek “Halk ile Bayramlaşma” programı, Öğretmen Evi bahçesinde yapılacak. Programın bu şekilde yapılmasında yayla şenliklerinde yaşanan protokol kavgasının etkisi olduğu iddia edildi.

Ordu Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla, Ordu’da dini bayramlarda Büyükşehir Belediyesi önündeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda “Kent Bayramlaşması” programı düzenleniyordu. Daha önce 7 kez düzenlenen, İl protokolü ve vatandaşların katıldığı program, en son geçen Ramazan Bayramında gerçekleştirildi. Yaklaşık 1.5 ay önce Ordu Valiliği görevine başlayan Vali Seddar Yavuz’un, Büyükşehir Belediye binası önündeki meydanda gerçekleştirilen “Kent Bayramlaşması”ndan
vazgeçtiği öğrenildi.

Ordu Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kurban Bayramı kutlama programının 2 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’te Öğretmen Evi bahçesinde yapılacağı, Vali Seddar Yavuz’un da tüm Orduluları halk bayramlaşmasına davet ettiği belirtildi. Büyükşehir Belediyesi ise henüz bir bayramlaşma programı açıklamadı.

Ordu’nun Aybastı İlçesi Perşembe Yaylası’nda düzenlenen şenlikte, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile dönemin Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik arasında protokolde oturma düzeni nedeniyle arbede yaşanmış, şenliğe katılan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’ta ezilme tehlikesi geçirerek şenliği terk etmişti. Kurtulmuş’un ardından şenlikte olan Vali Seddar Yavuz da şenlikten ayrılmıştı. Daha önce kavgayla ilgili gazetecilere açıklama yapan Vali Seddar Yavuz, “Ordu adına utandım, şahsım adına utandım. Utanmalıyız biraz” ifadelerini kullanmıştı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ankara'da eskiyen üst geçitler kaldırılıyor