Artvin Belediyesi, Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesi ile Çarşı Mahallesi Efkar tepesi arasındaki 3 istasyonlu teleferik hattı için ihale çalışmalarına başladı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe

Artvin’da Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin prestij projeleri arasında yer alan teleferik hattı için ihale çalışmaları başladı. Kocatepe, Artvin turizmine büyük katkı sağlayacak ve bunun yanında da şehir içi ulaşımda yeni bir çığır açacak olan teleferikin birinci etap çalışmalarının başladığını belirtti. Kocatepe, Ekim ayı içerisinde ihaleye çıkılacağını söyledi.

“İhale davet usulü ile yapılacak”

Kocatepe, özel bir proje olması nedeniyle davet usulüyle bir ihale planladıklarını ifade etti. Başkan Kocatepe, güzergahta Özel İdare’ye ait alanların olduğunu bu yüzden ihalenin Özel İdare üzerinden yapılacağını söyledi. Kocatepe, “Birinci etap dediğimiz 3 duraktan oluşacak Teleferik hattında Birinci istasyon belediyemizin önündeki Efkar Tepesi; orada gerekli kamulaştırmalar yapıldı istasyon yeri hazırlandı. İkinci istasyonumuz ise şuanda köprübaşında polis kontrol merkezinin bulunduğu yerin yakınlarında olacak. Üçüncü istasyonumuz ise Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesi’nde bulunan öğrenci yurdunun yakınlarına konulacak. 1 ve 3 nolu istasyon arasında ortalama 8 dakikalık bir havadan ulaşım süresi olacak. Bununla birlikte uluslararası güvenlik standartlarına uygun son sistem modern 8 kişilik taşıma kabinleriyle konforlu bir ulaşım sağlayacak 168 sayfalık teknik şart name hazırlattırdık. Davetiye usulü ihale yöntemiyle davet edilen firmalara şartnamemizi gönderdik. Geçtiğimiz günlerde bu firmalardan birisi Artvin’e gelip
projenin uygulanacağı alanda havadan görüntüler alarak ön incelemelerde bulundu. Onlarda kendi çalışmalarını yapıp Ekim ayı içerisinde ki ihaleye katılacaklarını söylediler. Yer teslimi yaptıktan sonra 12 ay içinde işin bitim süresi var. İnşallah 2018’in Kasım ayına teleferikle ulaşım sağlıyor oluruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bayram tatili Çeşme'nin nüfusunu 1 milyona ulaştıracak