Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da “İstanbul Kültür Günleri”, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın “İstanbul” konulu fotoğraf sergisini açmasıyla başladı.

İstanbul ile Saraybosna arasında “Kardeş Şehir” ilişki kurulmasının 20. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “İstanbul Kültür Günleri” başladı. Saraybosna’da düzenlenen etkinliğe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka, Bosna-Hersek Büyükelçisi Haldun Koç ve Eşi Pınar Koç, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, İETT Genel Müdürü Arif Emecen, İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, İBB Başkan Danışmanları Mehmet Duman ve Erman Tuncer katıldı.

‘İstanbul’ konulu fotoğraf sergisi açıldı

Etkinlik, “İstanbul” konulu fotoğraf sergisinin Başkan Kadir Topbaş ve Abdullah Skaka tarafından açılmasıyla başladı. Topbaş, Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka ile şehri gezerek bilgi de aldı. Başkan Kadir Topbaş. gezide Saraybosna’nın gelişmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Topbaş, şehrin gelişmesi için bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. Topbaş, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde Türkiye’deki seçilmiş hükümete büyük destek verdiğini hatırlattı. Topbaş, “Kardeş Bosna-Hersek’e 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı duran ülkemize ve vatandaşlarımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

“Halk iktidarını korumak için ayaklandı”

Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka da “Dünyada bütün ayaklanmalarda halk iktidara karşı ayaklanır. Türkiye’de halk iktidarını, devleti korumak için sokaklara çıkarak ayaklandı. Bu dünya tarihinde bir ilktir” dedi.

Skaka, Bosna-Hersek’e desteklerinden dolayı Türkiye’ye ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’ a teşekkür etti. Topbaş, Saraybosna’da Bosna-Hersek’in Kurucusu Aliye İzzetbegoviç’in Torunu Talha Zlatar ile de buluşarak bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Topbaş, daha sonra Bosna-Hersek Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Saraybosna Belediyesi’ni de ziyaret etti.

İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş

Etkinlik kapsamında sanatçı Emel Sayın da bu akşam bir konser verecek. 27 Ağustos’a kadar sürecek İstanbul Kültür Günleri kapsamında Hakan Peker, Ziynet Sali, Coşkun Karademir ve Neşe Demir sahne alacak. Ayrıca, mehteran takımı ve folklor ekipleri de gösteri yapacak.

İnceleyin:  Konya, Saraybosna Belediyesine tramvay hediye etti
Facebook Yorumları