Ana SayfaGündemBerlinli iş insanlarından İzmir'e fidan desteği

Berlinli iş insanlarından İzmir’e fidan desteği

Berlinli Türk İş İnsanları İnisiyatifi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Orman İzmir Kampanyası’na fidan desteği vereceğini açıkladı. Berlinli iş insanlarının 60 bin euro tutarındaki bağışlarıyla yapılacak fidan dikimlerinin tarihi ise Şubat 2020 olarak belirlendi. 

Berlinli Türk İş İnsanları İnisiyatifi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Orman İzmir Kampanyası’na fidan desteği verecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ve ağaçlandırma alanlarını ziyaret eden heyet, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Orman İzmir Kampanyası’na desteklerinin daha da artacağını bildirdi.

Almanya’dan gelen heyet geçtiğimiz günlerde azalan doğal ağaç fidanlarının İzmirlilerle birlikte dikildiği Bornova Şeytanderesi ağaçlandırma sahasını gezdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bilgi alan heyet, aynı zamanda sahaya fidan dikti.

60 bin euro’luk fidan desteği 

Berlinli iş insanlarının 60 bin euro tutarındaki bağışlarıyla yapılacak fidan dikimlerinin tarihi Şubat 2020 olarak belirlendi. Berlinli İş İnsanları İnisiyatifi, 2020’nin Şubat ayında hem nakdi bağışlarını sunmak hem de fidan dikimine iştirak etmek için İzmir’i yeniden ziyaret edecek.

‘Karışık Ege Ormanı’ olacak

Kampanya kapsamında 280 dönümlük ağaçlandırma sahası Karışık Ege Ormanı olacak şekilde tasarlandı. Sahaya menengiç, kermes meşesi, palamut meşesi, delice zeytini, dağ çileği ve ahlat gibi ağaçların fidanları dikilmeye devam ediyor. Şeytanderesi’ndeki sahanın Ege ormanı biyolojik çeşitliliğinin gelişeceği doğal yaşam alanı olması planlanıyor.

Her doğan çocuk bir ağaçla birlikte büyüyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 18 Ağustos 2019’da başlayan yangının yarattığı büyük tahribatın ardından İzmir’in ormanlarını korumak ve geliştirmek amacıyla Orman İzmir Kampanyası’nı başlattı. Kampanya, İzmir’de doğan her bir çocuğun bir ağaçla birlikte büyümesini ve kent genelinde İzmirlilerin doğaya ve ağaçlara dokunabileceği yaşayan parklar tesis edilmesini hedefliyor. Dahası, kent merkezlerindeki parkları kırsal alanlara bağlayan yeşil koridorlar oluşturabilmeyi amaçlıyor. 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler