Türkiye’ye örnek teşkil eden Sivas Yukarı Tekke Mezarlığı’nın dört bir yanında değişim ve dönüşüm çalışmaları devam ediyor.mezcalisma5mezcalisma7

Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar neticesinde yeni aile mezarlığı oluşturulması için çalışmalara başlandı. Oluşturulacak bu alan ve ihtiyaç duyulan diğer alanlara 300 metre uzunluğunda perde duvar yapımına başlandı. Kısa sürede duvarın yapımı tamamlanarak dolgu ve düzenleme işlemlerine başlanacak.
Her yıl etaplar hâlinde devam eden eski sıra mezarların tek tip mezarlık hâline dönüştürülmesi çalışmaları kapsamında ise bu sezon 5-6-7 ve 8. adalarda yer alan eski mezarlar dönüştürülecek. 73. ada sıra mezarlığı ve 18. ada aile mezarlığının düzenlenmesi yönünde yapılan ihale de sonuçlanarak çalışmalara başlanıldı.

Her geçen yıl kapasitesi gittikçe artan mezarlıktaki genişletme çalışmaları da hummalı bir şekilde devam ediyor. Mezarların üzerinde uzayan otlar da ekipler tarafından biçilerek çevre temizliği ve düzenleme çalışmaları sürdürülüyor.
Diğer taraftan mezarlık alanlarında bulunan ve yer yer mevsim şartlarının da etkisiyle bozulan yollar kazılarak yerine standardı yüksek asfalt dökülüyor.

Tüm bu çalışmaların yanı sıra Belediye tarafından hayata geçirilen ve vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplayan taziye aracı uygulamasında, talepler üzerine 5 adet taziye aracı daha alınması için sipariş verildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  2 bin adet sıvat yapım ve kurulum çalışması VAN