Erengül Bilenser Güzel bir Türkiye
Erengül Bilenser - E'pr Yerel Yönetim Ajansı Kurucusu

Hayatta hepimizi daha ileriye götüren, hepimize daha fazlasının hayalini kurduran, hepimizde daha fazlası için umut uyandıran en önemli şey, eğer istersek ve gerçekten çabalarsak daha iyisini başarabileceğimize duyduğumuz inançtır.

EPR Yerel Yönetim Ajansı’nı kurduğumuzdan ve Özelkalem Dergisi’nin ilk sayısını yayımlamaya başladığımızdan bu yana biz her ne yaptıysak hep bu duygu ile yaptık. Bir sonraki sefer daha iyisini yapabileceğimizi, öyle yapmamız gerektiğini, bunun sorumluluğumuz olduğunu düşündük. Kentlerin bugününe ait ve geleceğine dair konuları tarafsız bir yaklaşımla, konunun bütün taraflarını bir araya getirerek konuşmak, çözüm aramak, deneyim paylaşmak üzere uluslararası bir çalıştay olarak tescillenen Trans Talk Cities’de de bu yıl önceki yıldan çok daha kapsamlı bir program hazırladık. Kent Lojistiği ana teması ile gerçekleştireceğimiz Trans Talk Cities 2016’da bu yıl Japonya’dan da misafirimiz var. Tokyo Deniz Bilimleri ve Teknoloji Üniversitesi’nde Lojistik ve Bilgi Mühendisliği Bölümü’nde görev yapmakta olan Prof. Dr. Sayın Tetsuro Hyodo da şehir lojistiği planlama konusundaki gelişmeleri ve bu alandaki gelecek vizyonunu sunmak için aramızda olacak. İnanıyorum ki Trans Talk Cities, her ayrıntıyı heyecanla ve titizlikle düşünen Yürütme Kurulumuzun içten katkıları ile her geçen yıl çok daha erişilmez noktalara varacak.

İleriye gitmenin, daha mükemmel olanı hedeflemenin bizim için bir başka tanımı da Özelkalem Dergisi yerel Yönetim Ödülleri Töreni’dir. Töreni’nin ilk yılına ait fotoğraflarla bugünü yan yana koysak, aradaki fark için ‘bir törenin evrimi’ denilebilir muhakkak. Böyle olmasında elbette bizim daha çok çalışmamızın etkisi var ancak en büyük etken, bizden hep daha iyisini, daha güzelini bekleyen yerel yöneticiler ve bize ilk günden bu yana yol arkadaşlığı eden sponsor markalarımızdır. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Töreni’ni bu yıl 8. kez düzenliyoruz. Çok kıymetli Seçici Kurulumuz yine çok titiz bir değerlendirme yaparak Türkiye’nin ve kentlerin geleceğine en değerli katkıyı sağlayacak olan projeleri hayata geçiren, kentlerine çağdaş, akılcı, estetik, sosyal, eşitlikçi projeler kazandıran Belediye Başkanlarını belirledi. Ödül kazanan Belediye Başkanlarını ve ekiplerini, yerel yönetimlerle bu projeler sırasında ve bütün yönetim süreçlerinde iş birliği yapan çok önemli markaları, 2 Haziran akşamı önceki yılların tümünden çok daha güzel bir törende ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.

Özelkalem Dergisi’nin her sayısını da aynı yaklaşımla hazırlıyoruz. Bu sayımızı da keyifle okumanızı, kentlerinde daha iyisi için çabalayan yerel yöneticilerimizin haberlerini gördükçe hep daha mutlu olmanızı diliyorum.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yalı Evleri ile tarihe yolculuk zamanı