Özelkalem Nevşehir
Nevşehir'deki dünyanın en büyük yeraltı yerleşimi temizlendi.

Nevşehir’de kale ve Çevresi Kentsel dönüşüm Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar sırasında keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı yerleşimini, her kesimden olduğu kadar çevre ve şehircilik alanında çalışma yapan teknik heyetlerin ilgisini çekmeyi sürdürüyor.

Konya Müze Müdürü Yusuf Benli, Konya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Nurullah Osmanlı, Tarihi Mekanlar ve Kentsel İyileştirme Şube Müdürü Kemal Tokay ve beraberindeki 25 kişilik teknik heyet, Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde dünyanın en büyük yeraltı yerleşiminde devam eden temizleme çalışmalarını yakından takip etti.

11 mahalleyi içine 396 bin metrekarelik bir alanı kapsayan dünyanın en büyük yeraltı yerleşiminin bulunduğu bölgede yürütülen temizlik çalışmalarına ilişkin olarak teknik heyete, çalışmaları koordine eden Nevşehir Belediyesi yetkilileri tarafından bilgiler aktarıldı.

Bölgede geçtiğimiz günlerde ortaya çıkartılan kilise başta olmak üzere mezar odası, bezirhaneler ile birlikte çeşitli mekanlarını ziyaret eden teknik ekip, düzenlenen gezinin oldukça verimli bir şekilde geçtiğini belirterek, kendilerine bu konuda yardımcı olan Nevşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ettiler.EZ0B8899 EZ0B8883

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Ahmet Değirmenci: "Mozaik yerinde korunsun"