Koç grubu bünyesinde yer alan Otokar, yenilenen Otokar Atlas kamyonları ile hem iç hem dış pazarda varlığını daha güçlü devam ettiriyor! Ünlü Otomotiv Devi Yeni Model Araçları ile konfor ve güvenlikte fark yaratmayı amaçlıyor. 

Yapılan tanıtım konuşmasında Genel Müdür Yardımcısı Hasan Basri Akgül, firmanın gelişen ticaret hacmi ve yurt dışındaki belediye çalışmalarını anlattı. Hasan Basri Akgül, 50’yi aşkın ülkeye ve milyonlarca yolcuya hizmet verdiklerini ifade ederken ihracat başarısına dair detayları da paylaştı. Akgül, Otomotiv sanayiini yurt dışında başarılı bir şekilde temsil eden Otokar olarak, 2019 yılında da uluslararası pazarlarda ülkemizi temsil etmeye devam ettik.  Avrupa’da Fransa, Malta, Romanya, İtalya, Sırbistan başta olmak üzere pek çok ülkede Otokar otobüs ürün parkı büyüdü. Sadece Fransa’daki toplam araç parkımız 2 bin 200’ün üzerine çıktı. Otokar otobüslerinin yoğun olarak kullanıldığı Malta’dan 4’üncü siparişimizi aldık. Malta caddelerindeki Otokar markalı otobüs sayısı 240’ı aştı. Geçtiğimiz yıl Bükreş Belediyesi’nin siparişlerini başarıyla teslim ettik.” ifadesini kullandı.

Otokar Atlas Yeni Yapısıyla Daha Güvenli!

Otokar dünyaya açılan sektöründe öncü bir firma olduğu gibi kalite açısından beğenilen tasarımları ile yurt dışında da sipariş alan bir otomotiv firması haline geliyor. Otokar Atlas modeli, daha ekonomik ve daha güvenlikli formda tasarlanarak kamyon modellerinde beklenen kaliteyi karşılıyor. Otokar sadece ürettiği kamyonlarla değil aynı zamanda otobüs ihracatıyla da ülkesine başarı getirmeye devam ediyor. Yeni modellerde hırsızlığa karşı motor ve elektrik sistemini kilitleyen immobilzer’li uzaktan kumandayla kontrol edilebilen merkezi kilit sistemi bulunuyor. Tam havalı fren sistemi, EBS, egzoz freni, LDWS, AEBS, ESC, ACC özellikleri de yeni modellerde bulunan avantajlı özellikler arasında… Atlas modellerde kısa ve uzun şasi olmak üzere iki ayrı versiyon olması dikkat çekiyor. Esnek yapısı dolayısıyla her hizmete uyarlanabilen kamyon modelleri frigorifik araçlardan çöp kamyonuna, hidrolik platformlardan itfaiye araçlarına kadar farklı amaçlara yönelik kullanılabiliyor.

İnceleyin:  Kırşehir Belediyesi, 2018'de suya zam yapmayacak

Otokar Kent Electra Ar-Ge Çalışmalarının Bir Sonucu!

Akgül, Otokar’ın ürün tasarımı ve geliştirme çalışmalarında öncülüğünü sürdürdüğünü belirtti. Alternatif yakıtlı araçlar konusunda önemli çalışmalara imza attıklarını söyleyen Akgül: “Global pazarlarda büyüme stratejimizi hayata geçirirken, yeni teknoloji ve uygulamaları da ürünlerimize yansıttık.” dedi. Genel Müdür Yardımcısı, 2019 yılında Ar-Ge’ye 136 milyon TL harcadıklarını ifade etti. Akgül Son olarak: “Ar-Ge ekibimizin geliştirdiği 12 metrelik yeni elektrikli Kent ELECTRA otobüsümüzü ilk kez İsveç’teki Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Konferansı’nda kullanıcılara tanıttık. Tasarım ve teknolojideki iddiamızı bir kez daha ortaya koyduğumuz yeni elektrikli otobüsümüz Avrupa’da tam not aldı” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Facebook Yorumları