Ana SayfaAkıllı KentlerDoğalgaz işlemleri artık daha kolay

Doğalgaz işlemleri artık daha kolay

İGDAŞ, Biyometrik İmza projesini hayata geçirdi. Uygulama, evrak kalabalığını ortadan kaldırdı. Doğalgaz abonelik ve sözleşme işlemlerinin kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmesine imkan sağladı.

İSTANBUL – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İGDAŞ, kurumsal dijital dönüşüm süreci kapsamında, gelişen teknolojinin imkanlarından faydalanarak, doğalgaz abonelik ve sözleşme işlemlerini kolaylaştıran çok önemli bir projeyi hayata geçirdi. İGDAŞ Biyometrik İmza Projesi (Güvenli Elektronik İmza) ile doğalgaz abonelik ve sözleşme işlemleri için şubeye gelen vatandaşlar, zorunlu birçok evraka gerek kalmaksızın, tablet cihazları üzerinde biyometrik imza ile işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Doğalgaz projesine olumlu geri dönüş

İGDAŞ Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutacak teknolojik uygulamalar geliştirmeye önem verdiklerini söyledi. Özmen, “Kurumsal dijital dönüşüm süreci kapsamında iş süreçlerimizi gelişen teknolojiye uyumlu hale getirdik. Abonelerimizin işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz bu proje sayesinde işlemleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte, ıslak imza, basılı evrak, ek belgelerin fotokopisi gibi birçok evraka gerek kalmadığı için kağıt, iş gücü ve zaman tasarrufu sağlıyor ve aynı zamanda çevreye de katkıda bulunuyoruz” dedi.

Özmen, Biyometrik İmza uygulamasıyla ilgili abonelerden çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade etti. Özmen, “Çeşitli kurum ve kuruluşlardan projemizle ilgili bilgi ve deneyim talepleri alıyoruz. Bu da bizim ne kadar doğru ve başarılı bir iş yaptığımızın göstergesidir. Bu konuda önemli bir farkındalık oluşturduğumuzu düşünüyoruz” diye konuştu.

Yıllık 1 milyonun üzerinde işlem yapılıyor

Uygulama öncesinde İGDAŞ şubelerine işlem yapmak için gelen vatandaşlardan evrak fotokopileri isteniyor, yapılan işlemin yazıcıdan çıktısı alınıyor ve bir nüshası fiziksel arşivde saklanıyordu. İGDAŞ şubelerinde yıllık bir milyonun üzerinde işlem yapıldığı düşünüldüğünde, şubelerde üretilen sözleşme ve eklerinin fiziksel arşivde saklama koşullarının temini ve muhafazası büyük maliyetler oluşturuyordu. Biyometrik İmza ile oluşturulan evrak müşterilere mail olarak gönderiliyor ve kurumun dijital arşiv sisteminde saklanıyor. Evraklara geriye dönük olarak kolayca ulaşılabiliyor.

doğalgaz 1

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla