Ana SayfaGündemOrmanya kamp alanı yabancı misafirleri ağırlıyor

Ormanya kamp alanı yabancı misafirleri ağırlıyor

Avrupa’dan sık sık karavancıları ağırlayan Ormanya kamp alanının son misafirleri İspanya, İngiltere ve Arjantin ülkelerinden oldu. 

KOCAELİ – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Ormanya, ana bölümlerinden biri olan karavan ve çadır kamp alanı ile kamp severlerin uğrak mekânı haline geldi. Kocaeli’nin metropol bir şehir olmasının yanı sıra diğer metropol şehirlere de yakın olması kamp alanı için önemli bir avantaj sağlıyor. Avrupa’dan sık sık karavancıları ağırlayan kamp alanının son misafirleri İspanya, İngiltere ve Arjantin ülkelerinden oldu.

“Ormanya hayal ettiğimizin çok üzerinde”

Arjantinli çift Gonzalo ve Karina, oğulları Nicolas ile birlikte uzun süredir yollarda. Evlerini ve eşyalarını satan aile karavanlarını yeni yuvaları yaptı. Bir evde olabilecek her şeyin karavanlarının içinde olduğunu söyleyen aile çocuklarının orglarını da getirmeyi ihmal etmemiş. Karavan hayatının kolaylığından bahseden aile özellikle çocuklu aileler için Ormanya’yı tavsiye etmeyi unutmuyor. Gonzalo, “Ormanya hayal ettiğimizin çok üzerinde bir yer. Açıkça söylemek gerekirse hiç böyle bir yer beklemiyorduk. Çalışan arkadaşlar, kamp alanı, güvenliği her şey mükemmeldi. Çocuğumuzun güvenli bir şekilde bisiklet sürebilmesi, doğayla temas halinde olması bizi çok mutlu etti” dedi.

“Avrupa standartlarında bir kamp alanı”

İspanyol çift Yeşim ve Jaime ise 1,5 yıldır karavanda yaşıyor. 7 ay önce işlerinden ayrılan çift, kendilerine zaman ayırarak dünyayı gezmeye başlıyor. İspanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Avusturya, Slovenya, Slovakya, Makedonya, Yunanistan’ı gezen çift Türkiye’ye gelerek hem ailesini ziyaret ediyor hem de Türkiye turu planlıyor. Kullandıkları bir uygulama sayesinde Ormanya’yı keşfeden çift burada olmaktan oldukça mutlu olduğunu belirtti. 4 gün boyunca Ormanya’da konaklayan çift, “Avrupa standartlarında bir kamp alanı Ormanya. Daha önce kamp yaptığımız hiçbir yerden eksiği yok. İhtiyacımız olan her şey yanı başımızda, emeği geçen herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

“Herkes işinde çok özverili”

Aslen Avusturalyalı olan Nathan ise üç yıl boyunca küçük bir karavanda Avrupa’yı gezmiş. Bir sene boyunca İsveç’te hem çalışıp hem de karavanda yaşayan genç kamp sever, işlerini bitirdikten sonra daha büyük bir karavan alarak evine dönmeye karar verdi. Yolculuğu esnasında bir arkadaşından Ormanya’yı öğrenen genç kamp sever rotasını Türkiye’ye çevirdi. Üç gün boyunca Ormanya’da konaklayan Nathan, “Doğası ve çalışanları ile kamp yapmaya çok uygun bir yer. Herkes işinde çok özverili” ifadelerini kullandı.

Uluslararası kamp imkanı

Karavan kültürünün de yayılması ile birlikte birçok turisti kamp alanında ağırlayan Ormanya, Kocaeli’nin doğasını da gözler önüne seriyor. Yeşilin ve kuş seslerinin içinde kamp imkânı sağlayan Ormanya, doğaseverlerin yoğun ilgisi ile bu zamana kadar toplamda 2 bin 500’ü aşkın turisti misafir etti. Öte yandan Ormanya Kamp Alanı’nda sömestr tatilinde 56 karavan ile 173 doğa sever kamp yaptı.

ormanya

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler