Ana SayfaGündem"Su Altında Ordu" fotoğraf sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu

“Su Altında Ordu” fotoğraf sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi, şehrin güzelliklerini her platformda sergilemek amacıyla yaptığı çalışmalar kapsamında, “Su Altında Ordu” isimli fotoğraf sergisini Ünye’de sanatseverlerin beğenisine sundu.

ORDU – Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye Hizmet Binası’nın sergi salonunda düzenlenen sergideki 30 adet fotoğraf bir ay süre ile vatandaşların ziyaretine açık olacak. Proje, Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Aydın önderliğinde hayata geçirildi. Profesyonel Su Altı Fotoğrafçısı Recep Şen ve Sedat Türkmen geniş açı ve mikro çekimlerle su altında yaşayan canlıları ve farklı manzaraları kayıt altına aldı.

“Su Altında Ordu” büyük ilgi gördü

‘Su Altından Ordu’ sergisi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Sergi açılışında konuşan Doç. Dr. Mehmet Aydın, “Bilimsel amaçlı dalış yaptığımızda suyun altındaki canlıları da fotoğraflayıp videolarını çekiyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı proje kapsamında bu fotoğrafları sergiliyoruz. Ortaya çıkan fotoğraflar gerçekten harika. Ne kadar önemli zenginliklerimizin olduğunu bu fotoğraflar sayesinde herkes rahatlıkla görebilir. Böyle eserlerin çekilmesi için olanak veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” dedi.

“İlimizin güzelliğini gözler önüne seriyoruz”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Daire Başkanı Zabit Yön ise, “Ordu’muz uçsuz bucaksız yaylaları, mavi bayraklı plajları, yeşil orman örtüsü içerisinde mesire yerleri, 2 bin 500 yıllık yerleşimleri, maneviyatımızı ve ecdadımızı hatırlatan, türbeleri gibi eşine az rastlanabilecek bir kültür, doğa ve coğrafya güzelliğine sahiptir. Bu vesile ile şehrimizin muazzam tabiatına, canlılığına ve çeşitliliğine ayrı bir bakış açısı sunuyoruz. Bu vesile ile de denizaltı fotoğrafları ile bir kez daha ilimizin güzelliğini gözler önüne seriyoruz” şeklinde konuştu.

su altında ordu 1

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler