Özel Kalem
Bir saat içinde 2000 file çanta dağıtıldı.

İzmir’in Bergama İlçesi’nde, Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası’nın birlikte gerçekleştirdiği “5 Pet Şişe Getirene 1 File Çanta Bedava” kampanyası büyük ilgi gördü.

Bergama Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından tamamen organik malzemeden üretilen file çantalar için vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Bir saat içinde 2000 file çanta dağıtıldı.

Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası’nın ‘Doğayı Koruma Projesi’ adıyla başlattığı “5 Pet Şişe Getirene 1 File Çanta Bedava” kampanyası etkinliği Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Bir hafta önce sosyal medyadan yapılan ve Türkiye geneline paylaşım rekorları kıran etkinliğe yüzlerce vatandaş katıldı. Bergama Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından üretilen file çantalar Cumhuriyet Meydanı dışında, Bergama Kültür Merkezi önünde açılan stantta da dağıtıldı. Uzun kuyruklar oluşan dağıtım sırasında 5 pet şişe getiren tüm vatandaşlara 1 file çanta verildi.

ORGANİK PAZAR FİLELERİ TÜKETİCİYLE BULUŞACAK

Etkinlikle ilgili konuşan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bergama Ticaret Odamız ile birlikte tüm Türkiye’ye örnek olacak bir kampanya başlattık. Bergama’ya çok yakışan bir proje çünkü geçmişten bu yana bilinir Bergama’nın çevre duyarlılığı. Özellikle son günlerde paralı poşet konusunun gündemde olduğu bir dönemde alternatif bir çözüm öneriyoruz. Organik malzemeden yapılmış Pazar fileleri bundan sonra tüketicilerle buluşacak. Kampanyaya destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ayrıca; “Kampanyanın sevindirici taraflarından biride sosyal medyada müthiş ilgi görmesi oldu. Sadece 2 günde binlerce paylaşım aldı. Birçok belediyeden bizi arayanlar ve bilgi isteyenler de oldu. Ankara ve İstanbul’dan arayıp bu işin Türkiye’de yaygınlaşması için destek vermek isteyenler var” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  15 bin üniversiteliye daha eğitim yardımı