Erzurum’un Pasinler Belediyesi tarafından yapılan sıfır faizli ve 7 yıl ödemesiz dev sanayi sitesi, esnafın yüzünü güldürecek. Esnafı desteklediklerini belirten Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, “Esnafımız 10 yıl ödemeli olarak kira öder gibi dükkan sahibi olacak” dedi.

Pasinler Belediyesi devam eden hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Yapımı devam eden ve 250 metrekareden oluşan 72 dükkanlık sanayi sitesini bu sene sonunda bitirmeyi planlayan Başkan Ünsal Sertoğlu, esnafa destek sağlıyor. Sanayi Bakanlığı’na sundukları projenin kabul görmesiyle sanayi sitesinin yapımına başladıklarını ifade eden Sertoğlu, “Sanayi Bakanlığına sunduğumuz projenin kabul edilmesiyle biz de belediye olarak yer tahsisi yaparak esnafa yeni bir sanayi sitesi kurmayı planladık. Esnafımıza 7 yıl ödemesiz, sıfır faizli ve 10 yıl geri ödemeli dükkanlar yapıyoruz. 250 metrekare büyüklükte olan her dükkan, esnafımızın ihtiyacını karşılayacak” dedi.

Sitenin altyapısının da belediye tarafından yapılacağını belirten Başkan Ünsal Sertoğlu, 72 dükkandan oluşacak olan yeni sanayi sitesini yıl sonunda bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kadınlar mikro kredi ile patron oluyor