perşembe 3

Perşembe sahili Vona Park ile cazibe merkezi haline gelecek. Yüzde 90’ı tamamlanan projede ahşap oyun grubu, dinlenme ve seyir alanları, sert zemin yaya yolu ve yeşil alan gibi yerler yer alıyor.  

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Perşembe ilçesi sahilinde yer alan mevcut restoran ve düğün salonu etrafında çevre ve peyzaj düzenleme çalışmalarına devam ediyor. 12 bin 600 metrekare  alan içerisinde yapımı devam eden Vona Park Peyzaj Projesi’nde 188 araçlık otopark, gemi temalı ahşap oyun grubu, tahkimat düzenlemesi, dinlenme ve seyir alanları, 2 bin 668 metrekare sert zemin yaya yolu, 5 bin 900 metrekare asfalt, 4 bin metrekare yeşil alan yer alacak.

Vona Park peyzaj düzenlemesi hızla devam ediyor

Vona Park Peyzaj Projesi ile birlikte Perşembe ilçesinin cazibesinin artırılmasının yanında vatandaşların sosyal donatı alanına da kavuşması sağlanacak.

Vona Park Peyzaj Projesi hakkında bilgi veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, “Perşembe ilçemizde yer alan mevcut restoran ve düğün salonu etrafında peyzaj düzenleme işimiz devam ediyor. Bu kapsamda 2 bin 800 metreküp alanda tahkimat çalışması gerçekleştirildi. 3 bin 200 metrekare alanda baskı beton yapıldı. 56 adet aydınlatma direği ile birlikte aydınlatma alt yapısı da oluşturuldu” ifadesini kullandı.

“İlçemizin park sorununa da çözüm olacak”

Bölgede oturma gruplarının yerleştirilmesinin ardından bir de mini amfi alanı oluşturuldu. Güler, “Deniz temalı, gemi görünümlü, dökme kauçuk zemin kaplamayla oyun grubu yapıldı. İlçemizin park sorununa da çözüm olacak 188 araçlık otopark alanı oluşturuldu. Yapılacak yeşil alan ve basketbol sahasının ardından park bambaşka bir görünüme kavuşacak” şeklinde konuştu.

perşembe

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şehirler ve Festivaller: Nar Bağı