Polonya Başkonsolosu Grzegorz  Michalski Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’yı makamında ziyaret etti.  Uzun zamandır Türkiye’de görev yapan büyükelçi Selçuk’un tarihi ve kültürel değerler açısından çok önemli bir yer olduğunun altını çizdi.

Görev sahası Ege kıyıları

İstanbul’da görev yapmasına rağmen görev sahasının Ege kıyıları olduğunu belirten Polonya Başkonsolosu Grzegorz  Michalski, bu zamana kadar Selçuk’u ziyaret etmemesinin kendisi adına bir eksiklik olduğunu yorumladı. Çalışma alanının uluslararası ilişkiler olduğunu ifade eden Polonya Başkonsolosu Grzegorz  Michalski, Türkiye’de tırmanan terör olaylarına da dikkat çekerek; bir süre sonra bu durumun düzeleceğine inandığını, Polonyalı turistlerin Türkiye ve özellikle de Ege kıyılarını ziyaret etmesine engel teşkil etmemesi gerektiğini kaydetti.

İki ülke ilişkileri her zaman kardeşçeydi

Polonya Başkonsolosu Grzegorz  Michalski’ye ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkan Bakıcı; “Türkiye ve Polonya İlişkilerinin tarihin her safhasında üst düzeyde olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Her iki ülkenin de birbirine yaklaşımı kardeşçe olmuştur ve devam etmektedir. Dolayısıyla bu tarihi bağlarımızdan gelen yakınlığın getirdiği dostane havayı burada da Polonya Başkonsolosu Sayın Grzegorz  Michalski vasıtasıyla ifade etmek çok daha hoş. Türkiye ile Polonya’nın hem mali anlamda, hem de kültürel anlamda yakın ilişki içerisinde olduğunu çok daha rahat söyleyebiliriz” dedi.

Yapılan bu ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Bakıcı; “Bizler bu dostluğun daha üst noktalara taşınması açısından gerekli adımları atıyoruz” dedi.

Selçuk’un kültürel ve tarihi yapısı açısından Başkonsolos Michalski’nin anlamlı cümleler kurduğunu ifade eden Başkan Bakıcı, ziyaretin sonunda Başkonsolos Michalski’ye Artemis Heykeli hediye etti. Polonya Başkonsolosu Grzegorz  Michalski ise Başkan Bakıcı’ya Türk – Polonya İlişkilerinin tarihini anlatan bir kitap hediye etti.

1_TJ3A9878

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Off-Road Şehir Turuna Vatandaşlardan Yoğun İlgi