Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, kaldırım işgallerini önlemek amacıyla başlattıkları proje nedeniyle zorluk yaşadıklarını ve tehdit edildiğini belirtti.

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, bazı sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte basın açıklaması yaptı. Açıklama, Öğretmenevi’nde yapıldı. Kasap, açıklamasında, kaldırım işgalleriyle ilgili yaptıkları çalışmalara ve sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulurdu.

“İlk adımı başarıyla attık”

Kasap, kaldırım işgallerini önlemek ve halk tarafından kullanımını sağlamak amacıyla 2 ay önce “Kaldırımlar hak sahiplerine” adlı proje başlattıklarını anımsattı. Kasap, projeyi sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte kamuoyuna duyurduklarını hatırlattı. Kasap, zabıta ve polis desteği ile kaldırımların sahiplerine teslim edilmesi noktasında ilk adımı başarı ile attıklarını belirtti. Bu süreçte çok zorluklar yaşadıklarını belirten Kasap, “Bu noktada birçok zorluk yaşadık. Şu anda birçok tehdit alıyorum. Gece -gündüz tehdit aldığım yerler var. Özellikle sahildeki bazı araçların kaldırılmasına yönelik olarak birçok tehditler geliyor. Maalesef mahkemeye başvurduğumuz hemşerilerimiz oldu” dedi.

“Alışkanlığı sağlamak istiyoruz”

Şehrin içinde yaya kaldırımını kendi malı gibi görenlerin serzenişlerinin olduğunu anlatan Kasap, “Fakat birçok esnaf kardeşimizde bu çağrıya uyduğunu gördük. Bundan sonra bu atmosferi korumak ve toplum üzerinde alışkanlığı sağlamak istiyoruz. Esas amacımız budur. Bundan sonra bu disiplinin korunması önemlidir. Bütün sektörler olarak dayanışma içerisinde olmamız bir başarılı ayaktır. Basınımız da bu konuya hassasiyetle destek vermiştir. Çalışmamız örnek teşkil etmesi bize moral vermiştir” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  “Marka şehir markalarla büyür”