Özel Kalem

İstanbul’un Şişli Belediyesince uygulamaya sokulan “Sağlık Kart” uygulaması, vatandaşların kentin önde gelen sağlık kuruluşlarında yüzde 50’ye varan indirimlerden faydalanmasını sağlıyor.

Şişli Belediyesi, “Sağlık Kart” uygulamasıyla Türkiye’deki birçok belediyeye örnek oluyor. Şişli halkı, Mayıs 2016’da buluştuğu uygulama ile kentin önde gelen sağlık kuruluşlarında yüzde 50’ye varan indirim olanaklarından faydalanabiliyor. 23 sağlık kuruluşu ile başlayan projede, 2017 yılının ikinci çeyreğinde 67 sağlık kuruluşuna ulaşıldı. Şişli Belediyesi, başka yerel yönetimler tarafından da büyük beğeni toplayan ve örnek alınan Şişli Sağlık Kart ile halkının sağlığını güvence altına alıyor. Şişlililer, Şişli Sağlık Kart ile başka hiçbir evrağa gerek duymadan, muayene, tetkik, ameliyat, yatarak tedavi ve bakım hizmetlerinden yararlanabiliyorlar.

Eşit ve ulaşılabilir hizmet

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, göreve başladığı 2014 yıllından bu yana sosyal belediyecilik anlayışı gereği tüm Şişli halkına eşit ve ulaşılabilir hizmet götürme amacı ile çalışma yaptıklarını belirtti. İnönü, “Bu amaçla yaptığımız çok sayıda çalışmaya bir yenisini daha ekliyoruz. ‘Şişli Sağlık Kart’ uygulaması ile en temel haklarımızdan biri olan ‘Sağlık Hakkı’na daha iyi ulaşıyoruz. Özel sağlık kuruluşları ile anlaşarak Şişli sakinlerine yüzde 50’ye varan indirimli sağlık hizmeti getiriyoruz. Dürüst, şeffaf ve eşitlikçi belediye anlayışını benimsiyoruz. Bu yolda, Şişli halkının hayatını kolaylaştırmak ve bu büyük ailedeki tüm bireylerin sağlığı, mutluluğu ve huzuru için çalışmaktan onur duyuyorum. Şişli’de yaşayan vatandaşlarımıza ihtiyaçları doğrultusunda hizmet götürmek için ilk günkü heyecan ile çalışmaya devam edeceğim.Tüm Şişli halkına sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bisiklet şehri Konya pedal çevirdi