Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Basketbol Takımı, kendi sahasında Muş Spor Basketbol Takımı’nı 68-55 yenerek, lig bitimine bir hafta kala Süper Lig’e çıktı.

Rakibi Muş Spor Engelliler Basketbol Takımı karşısında üstün bir performans sergileyen Engelli Basketbol takımı, ligin 21. haftasında Süper Lig’i garantiledi.

Maçın ardından bir değerlendirme yaparak sezona iyi hazırlandıklarını ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Basketbol Takımı Kulüp Başkanı ve Antrenör Serdar Yıldırım, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekibi olarak koordineli bir şekilde yaptığımız çalışmaların meyvelerini almaya başladık. Ligin başlangıcından bu yana tüm sporcularımız özverili bir şekilde takıma katkı ve destek sağlamıştır. Lige iyi başladığımız gibi ligi iyi bir yerde iyi bir sayı ile tamamladık. Ligin son haftasında süper lig sevincini yaşıyoruz. Bu ligde bizlere her zaman destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Yorumları