Konya’nın Selçuklu Belediyespor Kulübü U18 Basketbol Takımı, Erkekler Bölge Şampiyonasında oynadığı 4 maçı da kazanarak şampiyonluğa ulaştı. 

Selçuklu Belediyespor Kulübü, basketbol branşında başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyor. Mavi-Beyazlılar, 27 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında Denizli’de düzenlenen U18 Erkekler Bölge Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaştı. Takım, Türkiye U18 Erkekler Yarı Finalleri’nde Konya’yı temsil etmeye hak kazandı.

Mavi-Beyazlılar, şamipyona da oynadığı 4 maçı da kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Takım, şampiyonanın ilk gününde Akhisar Belediyespor’u 74-56, ikinci gün maçlarında Antalya Kepez Belediyesi’ni 71-59 ve üçüncü gün maçında Fethiye Belediyesi’ni 77-65 yendi. Final maçında Aydın Özel Kavaklı Anadolu Lisesi ile karşılaşan Selçuklu Belediyespor, karşılaşmayı 78-54 kazanarak şampiyonluğa ulaştı ve U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri’ne katılma hakkı elde etti. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, U18 Erkek Basketbol takımını ve antrenörlerini tebrik ederek Türkiye Şampiyonası’nda başarılar diledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Her Mahalleye Spor Kompleksi