Ana SayfaYaşamEdirne Belediyesi ile Devlet Hastanesi arasında yiyecek protokolü

Edirne Belediyesi ile Devlet Hastanesi arasında yiyecek protokolü

Edirne Belediyesi ile Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi arasında imzalanan protokol kapsamında, hastane yemekhanesinden arta kalan yemekler hayvan barınağına verilecek.

Edirne Belediyesi ile Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi arasında protokol imzalandı. Bu kapsamda, Belediye Sokak Hayvanları Barınağı’ndaki hayvanlara yiyecek temini sağlanacak. Hastane yemekhanesinden arta kalan yemekler hayvan barınağına verilecek. 2 yıl süreli protokolü, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yöneticisi Uzman Doktor Rızvan Orhan tarafından imzalandı.

“İmkanlar genişledikçe, hayvan sayısı artıyor”

Tanrıkulu, Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nın mevcut imkanları ile Trakya’da tek olduğunu belirtti. Tanrıkulu, hayvan barınağının imkanları genişledikçe burada bulunan hayvan sayısının da arttığını söyledi. Tanrıkulu, belediye olarak barınaktaki hayvanlara yiyecek temin ettiklerini, ancak çeşitli yerlerden de barınağa yemek geldiğini kaydetti. Tanrıkulu, “Belediye olarak Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında sokak hayvanlarını barınağımıza getiriyoruz, kısırlaştırıyoruz, bakımlarını yaparak kanun gereği yine aldığımız yere bırakıyoruz. Dolayısıyla bizim barınağımız hayvan dostlarımız için geçici bir merkez konumunda. Bu süre içerisinde de onların yiyecek ihtiyaçlarını sağlıyoruz. Barınağımıza gönüllü olarak da yiyecekler geliyor. Ancak biz de bazı imkanları değerlendirmeye çalışıyoruz. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yönetimi ile bir süre önce görüştük ve yemekhaneden arta kalan yiyecekleri barınağımıza vermelerini talep ettik. Hastane yönetimi de buna sıcak baktı ve bugün aramızda bir protokol imzalamaya karar verdik” dedi.

Tanrıkulu, “Protokol kapsamında Belediye olarak düzenli bir şekilde buradan yemekleri alıp barınağımıza götüreceğiz. Çünkü biz bu dünyada tek başımıza yaşamıyoruz, tüm canlılarla yaşıyoruz. Hayvanların yaşam hakkına saygı olarak da bize bu desteği veren dostlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Her zaman desteğe hazırız”

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman Doktor Rızvan Orhan da, bu uygulamanın kendilerini memnun ettiğini ve belediyeden gelen talebi tereddütsüz bir şekilde kabul ettiklerini söyledi. Hastanede 1400 personel bulunduğunu kaydeden Orhan, “Edirne Belediyesinin hastanemizin personelimizin yemelerinin artıklarının sokak hayvanları barınağına verilmesi ile ilgili bir talepleri oldu. Böyle güzel bir talep bizim de çok hoşumuza gitti. Tüm canlıların üzerimizde hakkı var. 1400 personelimiz var. Bunların yemeklerinin artanlarının hayvan barınağına bağışlamaktan hepimiz büyük onur duyuyoruz. Bugün de protokolü imzalamış bulunuyoruz. Sokak hayvanları barınağındaki hayvanlarımıza faydalı olacak bir hizmet. Devamını da getireceğiz. Her zaman bu tür desteğe hazırız” ifadelerinde bulundu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler