Kiptaş AŞ’nin projesi olan Silivri 3. Etap Sosyal Konutları sahiplerine kavuşuyor. Proje kapsamında 1513 hak sahibinin daireleri, yarın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı kura çekilişi ile belirlenecek.

Silivri’de 1513 hak sahibinin daireleri, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı kura ile belirleniyor. Noter tarafından yarın gerçekleşecek çekiliş, Büyükşehir ve Kiptaş sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan KİPTAŞ tarafından yapımı tamamlanan Silivri 3. Etap Sosyal Konutları sahiplerine kavuşuyor. 22 Mart 2020 tarihinde yapılması planlanan daire belirleme kura çekilişi, pandemi salgını nedeniyle ülkemizde alınan tedbirler uyarınca iptal edilmişti. Kısıtlamaların devam etmesi nedeniyle, Şirket yönetimi kura çekilişini canlı yayında gerçekleştirme kararı aldı.

-silivri-3-etap-sosyal-konutları-ozelkalem.com.tr
-silivri-3-etap-sosyal-konutları-ozelkalem.com.tr

Çekiliş canlı yayınlanacak

Dairelerin sahiplerinin belli olacağı yayın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt’un katılımıyla 22 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da yapılacak . Noter tarafından yapılacak çekilişle hak sahiplerinin yeni bir yaşama adım atacağı daireler belirlenecek. Kura Çekilişi, Kiptaş’ın sosyal medya hesaplarından ve İBB TV’den canlı yayınlanacak. Sosyal Konutlar, Silivri ilçesi Alipaşa mahallesinde E5 karayolu ve TEM otoyoluna 5 dakikalık mesafede bulunuyor. Projede, bin 447 adet 2+1 daire, 66 adet 3+1 daire ayrıca 26 derslik, 4 laboratuvardan oluşan ilköğretim okulu, 300 kişilik cami, sağlık merkezi ve 7 ticari birim yer alıyor. Pandemi sürecinde ödeme güçlüğü yaşayabilecek hak sahipleri için Nisan ve Mayıs taksitleri iki ay ertelenmiş, Mayıs ayındaki ara ödeme ise Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında dört eşit taksitte ödenecek şekilde düzenlenmişti.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ankaralılar “ Belediye İlk Kez Bu Kadar Duyarlı “ Dedi